Агітація проти черкаського кандидата-мажоритарника така сама, як чотири роки тому

21 травня 2014, 12:31

 

У Черкасах у поштові скриньки в будинки округу № 9 розповсюджували самодруковані листівки без вихідних відомостей із закликом не голосувати за кандидата-мажоритарника Дениса Жмаєва (партія «Громадянська солідарність»), директора КП «Черкаські ринки».

Про це повідомляє ОПОРА.

Невідомі надрукували звернення від імені «Обкрадених Жмаєвим Черкащан», у якому ідеться про те, що Денис Жмаєв, безпартійний кандидат в депутати до міської ради по виборчому округу № 9 від партії «Громадянська солідарність», «будучи власником кредитної спілки, обікрав своїх вкладників». Автори листівки також наголосили на тому, що Денис Жмаєвнічого не зробив для мешканців Південно-Західного району, що ця людина «багато обіцяє і все гребе для себе».

Утім, не зазначено назви та адреси кредитної спілки, не вказано більше жодних деталей.

Цікавим є те, що перед виборами до міської ради 2010 року Денис Жмаєв, тоді – висуванець від Комуністичної партії України, розповідав ЗМІ, що аналогічного змісту листівки також розповсюджували поштовими скриньками по цьому ж виборчому округу. Тоді він так прокоментував це: «Усе, що пишуть у цих листівках, – неправда. Я ніколи не був пов’язаний із кредитними спілками і ніколи не був засновником подібного підприємства». Варто зазначити, що на початку цього року Денис Жмаєв отримав письмову підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі) та підписку про невиїзд.

Нагадаємо, відсутність вихідних даних на агітаційних матеріалах суперечить статті 49, пункту 8 Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»: «Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється». 

Варто також зазначити, що відповідно до ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору