Аби врятувати життя, черкащанину зупинили серце

18 квітня 2019, 22:26

Черкащанину Володимиру Романенку з селища Холоднянське Смілянського району Черкаської області зробили мініінвазивну операцію на серці. Таке хірургічне втручання виконується із зупинкою серця та штучним кровообігом, пише "Gazeta.ua".

— У грудні чистив сніг. Відчув, що не вистачає повітря. Верхній тиск підскочив до 200, а нижній упав на нуль. У лікарні зробили рентген, — каже 58-річний Володимир Романенко. — Лікар сказав: "У тебе накрився клапан".

Чоловіка обстежили в обласному кардіоцентрі.

— 26 лютого прооперували. Згодом побачив, що в мене дуже маленький шрам на грудях. Виписали 11 березня. Через місяць був у кардіоцентрі на консультації. Все добре.

Реабілітаційний період триватиме три місяці. Потрібно пити ліки для розріджування крові.

— Під час мініінвазивного втручання розріз становить сім сантиметрів. А виконуються ті самі маніпуляції на серці, як і під час стандартної операції. Завдяки таким операціям реабілітація проходить швидше, — розповідає головний позаштатний кардіохірург Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба.

Для таких операцій медзаклад отримав відеоторакоскопічну стійку та інструменти, придбані за державну субвенцію в чотири млн грн.

— Операція виконується із зупинкою серця і зі штучним кровообігом. На поверхні стегна робимо 3-сантиметровий розріз. Звідти в праве передсердя протягуємо трубочку, по якій тектиме кров. Розріз на грудях треба зробити без жодної помилки. Оперуємо за допомогою довгих інструментів, — пояснює Олег Журба.

У кардіоцентрі за новою методикою прооперували вісьмох людей.

— Найпершими були чоловік і жінка. У пацієнта була проблема з мітральним клапаном. Зберегли його, зробили корекцію. Серце зупиняли на 1 годину 25 хвилин. У жінки мітральний клапан уразив ревматизм. Тут корекція була б не ефективна, тому їй поставили біологічний протез клапана. Серце пацієнтки не працювало 1 годину 40 хвилин. За звичайної операції в палату переводимо через три дні після відділення інтенсивної терапії. Після мініінвазивної обоє пацієнтів були в реанімації дві доби. Могли одразу вставати, ходити, лягати на бік. Додому виписали на дев'яту добу, — говорить Олег Журба.

Читайте такожСерце з Індії та людська небайдужість врятували 17-річного черкащанина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору