93-річний уманський фронтовик мріє дожити до дня перемоги у війні на Донбасі

12 травня 2015, 17:51

ато

«Пам’ятаю наче сьогодні, як прийшло повідомлення, що Німеччина капітулювала і війні кінець, - згадує уманчанин Сергій Єфремович Нестеренко – полковник у відставці, фронтовик, інвалід Великої Вітчизняної війни. – Ми стояли в маленькому місті Пренцлау, недалеко від Берліна, пише Черкаський край.

– Хоча чекали звістки з дня на день, але це було наче диво. Кричали, стріляли у небо. Готові були хоч завтра вдосвіта своїми літаками летіти додому». Але ж війна для солдатів не закінчується днем Перемоги. Довелось фронтовику же послужити в Німеччині, а загалом же офіцер-авіатор Сергій Нестеренко віддав армії 28 років життя. З них чотири роки – фронтові. Після армії працював на «Уманьферммаші», у відділі головного технолога.

«У нас двоє інвалідів війни, три учасники бойових дій, 14 ветеранів війни і 12 вдів ветеранів війни, - уточнює голова профкому Вадим Кобильчак. Старикам завозять продовольчі пайки, подарунки, запрошують на свята. На урочистостях у заводському залі ветерани завжди на почесних місцях.

Приймаючи квіти і привітання з 70-річчям Перемоги, жвавий дідусь подякував і додав, що у свої 93 роки він має мрію: дожити до другого дня Перемоги в нашій історії, коли виженуть окупантів з Криму, з Донбасу і закінчиться нарешті ця проклята війна на Сході.

Вгору