7 років тому, захищаючи Донецький аеропорт, загинув черкаський “Рембо”

02 грудня 2021, 17:08

2 грудня 2014 року, захищаючи Донецький аеропорт, загинув Андрій Терещенко з Черкас. Солдату 90-ї окремої аеромобільної бригади з позивним «Рембо» назавжди залишиться 23 роки. Прощання з героєм відбулося 6 грудня 2014 року на Соборній площі Черкас. Попрощатися з «кіборгом» прийшло понад тисячу містян.

Андрій Терещенко народився 23 червня 1991 року в Черкасах. Навчався в Черкаській загальноосвітній школі №30. На війну Андрій пішов добровольцем у третю хвилю мобілізації.

«Він був безстрашний – за правду, без почуття страху взагалі, за ідею. Це його, напевно, і згубило», - згадував командир 3-го відділення Олександр Тимошенко.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Андрія Сергійовича Терещенка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Також воїна нагороджено пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня та присвоєно звання «Почесний громадянин м.Черкаси». В обласному центрі провулок Чкалова перейменовано на вулицю Андрія Терещенка.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору