63 роки тому у Черкасах виробляли “плавучі” вокзали

25 вересня 2017, 18:21

Дебаркадери – це такі маленькі вокзальчики на воді для того, аби пасажирські “малолітражки” – “Ракети” і “Метеори” – з ризиком сісти на мілину не підходили надто близько до берега. Ну й щоб трап на пару десятків метрів щораз не кидати. Розповідає краєзнавець Борис Юхно, пише "Дзвін".

У 1950 – 1970-ті роки дебаркадерів було багато. Мало не в кожному побережному населеному пункті, де зупинявся річковий народний лайнер. До відкриття пасажирського вокзалу в Черкасах восени 1962-го, цю подію згадаємо ближче до дати, дебаркадер заколисував пасажирів (без твердої основи була в нього така прикольна особливість) і на нашій воді.

А я пригадую інший, у Чехівці. У серпні 1976-го (якраз до першого класу готувався, таке не забудеш) прибули туди з мамкою, аби далі рейсовим дістатися Воронинець, а автобус не прийшов. Щось ніхто нас попуткою не підібрав, то довелося пиляти пішки навпростець по жарюці кілометрів сім чи й більше “пересіченою”…

…Довго шукав інформацію про дебаркадери в старих газетах. Та, вочевидь, ці непретензійні інженерні споруди видавалися кореспондентам настільки елементарною штукою, що про них не писали. Але таки знайшов, хоча як завжди буває – не вони мене на той момент цікавили. Перед вами замітка у “Черкаській правді” 60-річної давнини, датована 15 вересня 1957 року.

З 1954 року Черкаський судноремонтний завод почав будівництво металічних дебаркадерів, призначених для обслужування пасажирів приміського сполучення. Дебаркадер – це плавуча споруда з залами для пасажирів, дрібних вантажів та іншими службово-побутовими приміщеннями. Цими днями колектив заводу на честь 40-річчя Великого Жовтня добився нової виробничої перемоги: достроково завершено будівництво дебаркадера №Д-205, який експлуатуватиметься на одній з пристаней Дніпра. На будівництві цього дебаркадера відзначилися тесляр М.Комасько, трубопроводчик І.Крижанівський, слюсар Л.Ван, електрики О.Колодочка, М.Шулешко. На корпусних роботах працювала комсомольсько-молодіжна бригада на чолі з В.Савченком. Завдяки сумлінній і злагодженій праці колективу дебаркадери здають тільки з відмінною оцінкою”

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Знавець :

Знову передрав чиюсь замітку і видав за свою

Урюк :

Це все було при “клятих комуняках”.При тепершніх дерьмокрадах все по іншому – вбиті на глухо шляхи, смердючі маршрутки з шансоном.Романтіка!!!

Vovan :

“обслужування” – Писавший точно черкащанин )

Вгору