Активісти партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» подарували 500 школярам у Холодному Яру книгу Шкляра «Чорний ворон»

25 квітня 2015, 13:50

IMG_5374Півтисячі школярів з усіх районів Черкащини відвідали козацький фестиваль «Холодний Яр» – традиційне щорічне вшанування героїв української національно-визвольної боротьби 1917-1921 років. Просвітницьку поїздку для учнівської молоді організувала Черкаська територіальна організація партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ». Під час холодноярських заходів голова територіальної організації партії Василь Фурман вручив гостям фестивалю п’ятсот примірників історичного роману Василя Шкляра «Чорний ворон».

IMG_5315

«Ми організували пізнавально-виховний захід для школярів з усієї Черкащини, щоб познайомити їх із історією краю, де точилася активна боротьба за незалежну українську державу», – зазначає Василь Фурман. – «Цей фестиваль наповнений духом патріотизму. Він допомагає краще пізнати та відчути історичні події, які відбувалися на цій землі майже століття тому. Саме такі заходи виховують в молодих українцях патріотів».

IMG_9212

Відзначити 20-ті ювілейні вшанування борців за волю до Чигирина з`їхалися представники зі всієї України. Парад учасників АТО, освячення бойових знамен та зброї, мистецький та книжковий фестивалі, військовий вишкіл – це лише частина насиченої дводенної програми заходу.

IMG_5369

Черкаські школярі запевняють, що такий масштабний та цікавий фестиваль вони відвідують уперше. Крім того, кожен із них отримав у подарунок книгу, в якій  відтворено одну з найдраматичніших сторінок української історії – боротьбу повстанців самопроголошеної Холодноярської республіки на чолі з Василем Чучупакою проти російський окупантів.

IMG_9194

«Чудово, що проводяться такі акції, що роздають дітям книги, підштовхують до читання української літератури, адже в багатьох селах та районних центрах відсутні книгарні», - розповідає письменник Василь Шкляр. – «Зараз українці часто звертаються до своєї історії, більш детально її досліджують, тому історичний роман має попит та допомагає розібратися в подіях минулого».

Цієї весни виповнюється 95 років від дня загибелі отамана Холодного Яру Василя Чучупака. Тоді ж було створено Холодноярську бригаду та Степову дивізію – легендарні добровольчі формації, які вели боротьбу за незалежну Україну.

IMG_5388«Сьогоднішній захід змушує та надихає після повернення додому заглибитися в пізнання історичних подій на Черкащині», – говорить учениця Черкаської гімназії № 9 Владислава Ліла. – «І я впевнена, що книга Василя Шкляра стане в нагоді, адже в підручниках подано суто фактичний матеріал, а в романі розповідь буде більш захопливою, події будуть більш цікаво та зрозуміло описані. Через книгу ми зможемо відчути ті страшні часи української історії».

IMG_5382Нагадаємо, що місяць тому Василь Фурман очолив Черкаську територіальну організацію партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Поділитись

Коментарі

Вгору