50 років тому у Черкасах відкрили трикотажну фабрику (фото)

07 квітня 2017, 22:08

1 квітня 1967 року “засвітилися вогні нового корпусу трикотажної фабрики”. Це того самого, що 5 квітня 2013-го переродився у ТРЦ “LUBAVA”. Пише черкаський краєзнавець Борис Юхно та ділиться архівними повідомленнями у газетах того часу, інформує "Дзвін".

На той час трикотажній, чи інакше – трикотажно-рукавичній, заснованій як швейна артіль 1947-го, виповнилося вже 20. Не порівнювати з “Махоркою” чи Консервним, та навіть у період становлення нового виробництва певний промисловий імідж Черкасам вона принесла. Хоча було там усього 15 машин з ремінним приводом. Нічим не передовіших, ніж чавунні педальні у звичайних повоєнних модисток.

Але то давня історія. А на час новосілля наша трикотажка вже була відомою у республіці. Ну а після нього, з новими потужностями, – то й серед передових.

Творчий колектив трикотажної фабрики завжди в пошуках нового. Останнім часом модельєри і художники розробили близько 50 нових моделей, які дістали добру оцінку республіканської художньої ради. Серед моделей – елегантрні костюми з синтетичної пряжі в поєднанні з шерстю, жакети з напівшерстяного і хімічного волокгна, великий асортимент дитячого й чоловічого трикотажу. Нині творчі працівники удосконалюють ці моделі. Незабаром черкаські трикотажники повезуть свою продукцію на республіканський ярмарок” (“Черкаська правда”, 13 вересня 1970 року). Упродовж 1970-1980-х років повідомлень про роботу фабрики – сотні.

Коли корпус розбирали, хотів вициганити у будівельників пам’ятну табличку з фасаду, яка вказувала на “ювілейність” корпусу з нагоди 50-річчя. Та будівельники спочатку казали, що до неї ще не добрались, а потім її десь замилили.

Робочі новосілля швейників 1967-го продовжилися відкриттям нового корпусу шкіряно-галантерейної фабрики площею 2 тисячі квадратів на вулиці Воровського. Тепер у кардинально осучасненій будівлі працюють юристи, фінансисти, бетеішники та інші спеціалісти модних капіталістичних професій за великі гроші, але для казбетських аборигенів 60-метрова триповерхівка, як і раніше, залишається “кожгалантерейкою”.

“На шкіряно-галантерейній фабриці почав діяти цех по виробництву продукції широкого вжитку. Це швейні вироби для дітей та виробів з пластмаси (?!). На прилавках магазинів незабаром з’являться дитячі теніски, шорти, панамки, постільний набір для ляльок, хустки, шарфи. Освоєно випуск обкладинок для підручників з поліетиленової плівки” (“Черкаська правда, 16 серпня 1970 року).

Коментарі

вовочка сказав:

все было НАТУРАЛЬНОЕ

Вгору