5 правил використання кредитки, про які ви не знали

04 грудня 2017, 19:00

Зараз майже у кожного другого є кредитна карта. Утім, далеко не всі знають, що при правильному використанні можна не лише скоротити витрати, але й злітати за кордон за рахунок банку. Використовуйте кредитки на максимум і забудьте про відсотки та заборгованості!

1.Відсотки - головний ворог вашого бюджету

Придбати товар не по кишені досить просто, якщо в легкому доступі є кредитний ліміт. Але головна проблема кредитки для користувачів - відсотки за користування кредитними коштами та заборгованість за несвоєчасне поповнення картки. Оплачуючи нескінченні відсотки, ви зводите нанівець накопичені бонуси.

Щоб встигнути вчасно погасити заборгованість, уважно вивчіть виписку, яку банк, як правило, надсилає у кінці кожного місяця. Для більшої зручності ви можете стежити за боргами з інтерфейсу мобільного додатку. Не пропускайте крані терміни та заощаджуйте кошти для більш корисних речей, ніж сплати відсотків.

2. Найбільш невигідний спосіб витратити кошти - зняти готівку

Знімати готівку для розрахунках в магазині не вигідно - банк недоотримує прибуток за транзакції і, відповідно, збільшує кредитну ставку, знімає додаткову комісію або ж скасовує безвідсотковий період для вашої картки.

Звичайно, під час походу на ринок або закупівлі в невеликих магазинах складно використовувати безготівковий розрахунок, але в сучасному світі необхідність у готівці все менше і менше. Якщо готівка все-таки потрібна, намагайтеся хоча б іноді використовувати карту, або знайдіть інше місце для покупок, де можна розрахуватися безготівково.

3. Примусьте кредитну карту працювати на вас

Клієнти часто не збирають бонуси, тому що не вірять в можливість назбирати достатньо для серйозної покупки або ж їм не хочеться розбиратися в деталях. Допомогти розібратися в особливостях використання накопичених бонусів можуть кольорові графіки на сайтах банків або консультанти.

Бонуси - це своєрідне «спасибі» від банку за користування послугами. Як правило, ви можете отримати ще більше, якщо будете робити покупки у банківських партнерів. Інформація про них та докладні умови можна знайти у відповідному розділі на сайті банку.

Деякі банки пропонують особливий вид бонусів - милі. Їх можна обміняти на авіаквитки. Часто набирати милі простіше, ніж будь-який інший вид бонусів. Для цього необхідно якомога частіше розраховуватися карткою за квитки.

4. Більше покупок з кредитної картки – більше бонусів

Банкам не вигідно, коли використовують готівку, оскільки основну частину прибутку фінансові установи заробляють на транзакціях. Через це існують додаткові комісії за зняття грошей. Використовуйте безготівковий спосіб навіть при розрахунках з членами родини. Це вигідніше, ніж знімати готівку з кредитної карти.

5. Сім разів подумайте, а лише потім беріть кредит

Навіть якщо ваша заробітна плата повинна прийти вже завтра, не варто користуватися «унікальною можливістю» придбати чайник з додатковою підсвіткою. Ніхто не застрахований від проблем, і якщо заробітна плата не надійде на рахунок вчасно, доведеться виплачувати відсотки.

Неважливо наскільки маленька покупка або наскільки у вас велика бюджет, якщо грошей недостатньо, краще відкладіть похід по магазинам на наступний раз.

Пам'ятайте! Лише розуміння особливостей кредитної картки допоможе використовувати платіжний засіб на 100%. Щоб отримати ще більше вигоди, дізнайтеся про переваги вашої картки від працівників або на сайті банку.

 

Вгору