10 років тому, вже навіть трохи більше, адже місцевий “злочин століття” датований ніччю проти 14 червня 2007 року, з Ювілейного парку, як булочку з гастроному, поцупили Русалку. Про чергову історію з життя Черкас розповів краєзнавець Борис Юхно, пише "Дзвін".
“Тодішній начальник Соснівського РВВС Валерій Мендусь лиш руками розвів: мовляв – злочинці або дебіли, бо вважаючи скульптуру бронзовою полінувалися в тому пересвідчитись, або працювали на замовлення, тож Русалка поїхала в чиїсь маєтності за високим муром (у що особисто я не вірю). Як би не було – перша Русалка згинула навіки, і це давно очевидно.
А прикрашала вона озеро, парк загалом та тисячі родинних і шкільних фотоальбомів, з 1972 року. Саме тоді відбулося перше документальне визнання Ювілейного на всесоюзному рівні, в підсумку – два дипломи та бронзова медаль ВДНГ. На жаль, ім’я автора мені невідоме, а все про що довідаався – так про те, що створенням Русалоньки, та найбільшою мірою й усього дизайну парку, опікувався архітектор Георгій Урсатій.
Тож у віці 35 років наша принцеса – донька Морського царя, яка свого часу так чекала 15-ліття. Навіть не знаю, як і сказати. Одним словом, її нема. Тієї. Зате з 18 квітня 2009 року є інша. Вона не стала точною копією попередниці. Скульптор Єгор Терехов виконав її з червоного граніту у 160 сантиметрів заввиш та 823 кілограми вагою. А ще нова не виконує функцію фонтану – кажуть, так забажали спонсори, керівництво ПП “Бізнес-Гранд”, які вклали у проект щось близько 100 тисяч гривень.
Дівчину, яка позувала Єгору Терехову, звали Людмилою. Вона була на відкритті, але побажала залишитися невідомою…”
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram