40 відсотків призовників Черкащини – вісімнадцятирічні юнаки, – Олег Петров

09 жовтня 2020, 18:53

Відповідно до наказу Президента України, з 2020-го року юнаки, які досягли повноліття, але не досягли призовного віку, можуть проходити строкову службу. На Черкащині таких добровольців - понад 40%.

Заступник військового комісара Черкаської області Олег Петров розповідає, що проводив з кожним із юнаків особисту бесіду.

- Я з'ясовував причину прибуття в обласний військкомат, цікавився їх планами на життя. У більшості юнаки хочуть пов'язати майбутнє з військовою справою. Але щоб остаточно зрозуміти, чи це справді їхня життєва справа, вони перевіряють себе на строковій службі.

Одна з причин проходження строкової служби в цей період - відбір до елітних військових підрозділів.

- Для того, щоб раніше розпочати кар'єру, юнаки у віці 18-19 років висловлюють бажання пройти строкову службу. У Черкаській області їх доволі багато - більше 40% усіх призовників.

Підписати контракт на військову службу юнаки можуть після проходження строкової служби або через 3 місяці служби за контрактом.

- Призовники можуть підписати військовий контракт через 3 місяці після прибуття до військової частини. За перший місяць строкової служби вони проходять курс молодого бійця. Потім - два місяці фахової підготовки на певну спеціальність. І тоді юнак може підписати контракт, - розповів Олег Петров.

Нагадаємо, на двох жителів Черкащини правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ухиляння від проходження строкової служби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору