300 екзотичних видів: на Черкащині учні доглядають за рослинами в оранжереї

21 лютого 2024, 13:56

На Черкащині учні доглядають за рослинами в оранжереї, яка була створена 40 років тому. Теплиця призначена для занять школярів у Центрі дитячої та юнацької творчості. Її відвідують майже 2 сотні дітей, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Отримують завдання і беруться до роботи. Катерина та Максим мають полити банани. Розповідають, спершу посадили один, а потім займалися його розмноженням. Сподіваються колись на урожай.

"Вже їх чотири штуки. Плодів ми поки що чекаємо. Рослини потрібно поливати, давати сонячне світло, дивитися за теплом, щоб тут було тепло. І коли вони будуть засихати, треба на якесь інше місце пересадить або там полити", – розповів школяр Максим.

Вирощувати й доглядати за екзотичними рослинами школярі навчилися у теплицях Центру дитячої та юнацької творчості. Сюди малеча сходиться після уроків і береться до розведення культур, багато з яких раніше бачили хіба що по телевізору. У теплиці росте більше 300 видів рослин, усі їх гуртківці висаджували більше 40 років. У 1981-му теплицю відкрили і не припиняли роботу. Є тут і найстаріша рослина – фінікова пальма, яка росте вже майже 30 років.

Під одним дахом у теплиці вживаються манго, гуава, фінікова пальма, авокадо, монстера та багато інших. Плоди деяких діти вже куштували. Анна показує ще плоди монстери. Щороку їх їдять разом.

"Її плоди можна їсти, коли розстріскуються, а так вони ще зелені, не смачні. Вони на смак як банан і ананас або ківі", – пояснила школярка Анна.

Діти вчаться прищеплювати, висівати та живцювати рослини. В руках Артема його проєкт – авокадо.

"Взяли насіння, взяли встромили в нього паличку, взяли набрали в пляшку воду, поставили на пару тижнів. Там коли воно проросло, то закопали в землю і воно ось через пару місяців таке проросло. Мені подобаються ось такі експерименти, бо мені цікаві рослини і як вони ростуть", – зізнався школяр Артем.

Крім декількох теплиць, школярі мають доглядати і за міні-зоопарком. Тут живуть пташки, шиншили, білочки дегу, хом’ячки та морські свинки. Окремо від зелені живуть козуля та ослики.
На заняття в оранжереї діти приходять із незмінним задоволенням. Вчителі кажуть: і викладачі, і учні тут релаксують.

"В цей важкий час, коли діти як і всі ми маємо дуже великі нервові стреси, ми дуже релаксуємо. Дітки-переселенці, які приїхали спілкувалися із тваринками, садили рослинки, то вони розкривалися. Як почали гладити ту шиншилу, того ж кролика, тоді діти погралися, трошки відпочили і приносили нам назад, намагаємося працювати для дітей, створювати всі умови", – розповіла заступниця директора з виховної роботи "Шполянського центру дитячої та юнацької творчості учнівської молоді" Світлана Перемот.

Узимку школярі проходять практичні заняття лише у теплиці, а от влітку виходять експериментувати і в сад, на клумби та дослідну ділянку. Всього навчаються у теплицях близько півтори сотні дітей.

Відео дивіться з 20.30 хвилини



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору