28 черкащан увійшли до реєстру осіб, що підлягають люстрації

30 квітня 2015, 23:20

2ab53662d07f4311efcb3580ba9e37df

28 осіб від Черкаської області увійшли до реєстру осіб, що підлягають люстрації, який створив Громадський люстраційний комітет, пише Прочерк.

«Яким би великим не був саботаж з боку клептократичної держави, що бореться за своє існування, ми його долаємо, – написав на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» голова комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, голова Громадського люстраційного комітету Єгор Соболєв. – «У лютому Громадський люстраційний комітет визначив 50 найбільших високопосадовців, які підлягають люстрації, але утримуються на посадах. 10-ох з них вже немає в кріслах. Це суспільство може все. Треба тільки про це не забувати. Журналістам робити розслідування, громадянам – вимагати дій за їх результатами, депутатам – допомагати першим та другим. І все тоді вийде. І люстрація, зокрема. Не за місяць, не за рік, але ми обов'язково демонтуємо цю клептократичну державу і ув’язнимо її конструкторів».

Реєстр створено для того, щоб суспільство домоглося люстрації тих, хто втримався на посадах і не допустило повернення тих, кого вже звільнено. Тепер кожен може перевірити: чи законно перебуває на посаді чиновник, чи працював він на вищих керівних посадах у період Євромайдану, чи працював більше року за часів Януковича та чи відповідає задеклароване майно фактичому в особи, яка претендує на посаду очільника обласної міліції, податкової чи окремого Національного агентства.

Надання громадськості відкритої інформації про посадовців, які не мають права працювати на державних посадах, – важливий інструмент, що надасть змогу попередити незаконні призначення та забезпечить поступове очищення державних установ від кадрів колишнього злочинного режиму, переконані в люстраційному комітеті.

Поділитись

Коментарі

Вгору