23-річний черкащанин 82 рази безоплатно здав плазму крові

20 червня 2024, 10:17

Черкасець Михайло Якунін у 23 роки має звання "Почесний донор України". У Центр донорства крові вперше прийшов чотири роки тому. Нині на його рахунку 82 безоплатні донації плазми, пише Суспільне.

Для Михайла Якуніна Центр донорства крові - як другий дім. Він знає кожен кабінет і процедуру, бо буває там що два тижні:

"У мене вже все це на автоматизмі - умовний рефлекс вже випрацювався. Я вже знаю: що, куди і як. Не задумуюся вже що робити, чи яка почерговість".

У 23 роки черкасець зі статусом "Почесний донор України" має посвідчення і списану книжку з донаціями.

"Є дата, тобто вказується безоплатно чи платно, яка кількість мілілітрів, де це було зроблено і підпис лікаря. Така книжечка у мене вже друга. І вона вже закінчилася", - розповів Михайло Якунін.

У Центр донорства крові вперше прийшов чотири роки тому. Нині на його рахунку, 82 донації плазми:

"Я займався професійним спортом, коли мене запросили, як одного зі спортсменів Федерації легкої атлетики. І я з цікавості пішов. Тоді здав безоплатно і по цей день, так би мовити, за традицією продовжую. Були періоди, коли я зробив за рік практично максимум. Я здавав максимальну кількість саме плазми крові - 26 разів. Проте робив спеціально перерву у два місяці спеціально. Бо треба було відпочити, і щоб в мене руки позаживали від кількості проколів від голок".

З його слів, до частих донацій організм звик.

"На наступний день я себе найкраще почуваю. А коли займаюсь якимось спортом, наприклад, вибігаю на пробіжку або роблю силові навантаження, то в мене наче енергії більше стає", - каже черкасець.

Таких безоплатних донорів, як Михайло, сюди приходять до 150 щомісяця - розповіла заступниця директора з якості донорства крові Тетяна Портянко:

"Нині в нас 38 почесних донорів і з них двох направили подання на «Заслужених донорів України». Почесні донори - це ті донори, які безоплатно здали 40 разів компоненти: еритроцити, тромбоцити, цільну кров і, щоб було 60 донацій плазми. А заслужені - це коли здали 100 разів безоплатно кров і 120 разів безоплатно плазму".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору