200 грн за фото: у Золотоноші обіцяють винагороду за інформацію про порушників благоустрою

08 грудня 2021, 13:25

У Золотоноші на Черкащині запровадили новий метод боротьби зі стихійними сміттєзвалищами. Людям пропонують фотографувати тих містян, що не доносять свій мотлох до спеціальних контейнерів.  За кожну світлину, на якій чітко видно обличчя порушника передбачено винагороду, йдеться в сюжеті НТН.

Ірина Гудзенко вже третій рік працює у службі благоустрою міста. Прибирає, робить зауваження, знову прибирає... Каже: сумно, коли люди смітять навіть там, де є контейнери для непотребу.

Сміття у Золотоноші збирають у великі помаранчеві ємності. Промахнутися пакетом повз них складно, втім, деякі містяни принципово не користуються баками.

- Приїзджають і вигружають свій непотріб під бак. Вони думають, якщо заплатили 28-30 гривень за сміття, то можуть викидати його, де їм заманеться, - розповідає керівник підприємства, що вивозить сміття, Олена Козлова.

А ті, хто не платить комунальникам за вивіз непотребу - звозять його на стихійні звалища на околицях міста.

Щоб дисциплінувати недобросовісних жителів Золотоноші, міська влада вирішила діяти за прикладом європейських країн. Чиновники впевнені: лише пильність сусідів здатна вберегти місто від тотального засмічення. Вже створили спеціальний чат-бот, куди можна надсилати фото порушників!

- Люди, які знімуть порушника, який викидає сміття поруч з баком при пустому баку - можуть надсилати фотографії цього порушника на наш чат і там навіть передбачена деяка грошова винагорода, - розповідає керівник управління ЖКГ Золотоніської територіальної громади Артем Харін.

Програма працює вже понад два тижні. І комунальники отримали декілька звернень. Щоправда, від винагороди люди відмовилися. 

За інформацію про сміттєвих порушників  із фотодоказами чиновники обіцяють у майбутньому платити по 200 гривень. Хоч поки не знають, як законно оформлювати таку винагороду. І сподіваються все ж на свідомість людей, бо ж головна мета нової програми - не посварити сусідів, а зробити місто чистим.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору