200 днів брехні: у Черкасах вимагають об’єктивності у справі Шеремета

04 липня 2020, 18:22

Сьогодні на Соборній площі Черкас, як і в багатьох інших містах України, мітингували на підтримку фігурантів справи Шеремета. Незважаючи на спеку, на акцію зібралися кілька десятків черкащан. Кажуть - хоча серед них і є представники політичних сил, нині вони відклали свої прапори і прийшли сюди в першу чергу як громадяни. Доєдналися до акції і випадкові перехожі.

28 червня спливло 200 днів з моменту оголошення підозр у вбивстві Павла Шеремета. Журналіст загинув рано-вранці 20 липня 2016 року від вибуху автомобіля, яким він керував. Значний резонанс у суспільстві створило затримання по цій справі медсестри одного з парашутно-десантних батальйонів Яни Дугарь, лікаря й волонтера Юлії Кузьменко та музиканта й добровольця Андрія Антоненка (Riffmaster). Їм інкримінують організацію та скоєння вбивства. 22 травня слідство у справі було завершене, а 2 липня МВС повідомило, що справа Павла Шеремета готова для передачі до суду.

Однак і нині в ній все більше питань, ніж відповідей. Саме тому сьогодні по всій Україні пройшли акції на підтримку підозрюваних. Активісти вважають, що докази проти затриманих були сфабриковані, справжні докази слідством ігноруються, до сторони захисту особливо не дослухаються, а істинні вбивці і замовники гуляють на волі.

- Незважаючи те, що по факту вбивства було створено слідчу групу, до якої увійшли представники СБУ, ГПУ, Нацполіції і навіть ФБР, до цього часу реальних винуватців і замовників так і не було встановлено. Сьогоднішньою акцією ми хочемо продемонструвати єдність і важливість для нас, українського народу, таких резонансних питань, - зазначив активіст "Демократичної сокири" Андрій Черевань.

Її організатор керівник Черкаського обласного осередку партії "Демократична сокира" Ярослав Лавров додає: політичні прапори не брали навмисно, аби вчергове не лунали звинувачення у популізмі і це не називали "політичним тиском".

- Ненормально, коли люди сидять більше ніж пів року без звинувачень у реальних тюрмах. Цього не повинно бути в нашій країні. Ми на маємо перетворитися на другу Росію, - зазначив він.

У своїх виступах активісти наголошували, що й надалі підтримуватимуть Антоненка, Дугарь і Кузьменко та чекатимуть реальних доказів і ефективної роботи правоохоронців. Основні їхні вимоги - об'єктивне розслідування справи Шеремета.

Всіх живих патріотів, тих, що за гратами, і тих, кого вже немає, присутні вшанували виконанням державного гімну. Кажуть - і далі слідкуватимуть за перебігом справи та не допустять несправедливих рішень.

Поділитись

Коментарі

Вгору