150 уманчан мобілізують у військо

27 січня 2015, 19:32

1

20 січня в Україні стартувала четверта хвиля часткової мобілізації. Вона буде проходити у три етапи. Із Уманщини мобілізують більше 150 осіб різних військових спеціальностей та близько 10 одиниць техніки. Також цього року буде відновлено строкову службу. Юнаків навесні призиватимуть на службу, проте не відправлятимуть в зону АТО, інформує Вечірня Умань.

- Перша хвиля мобілізації розпочнеться 20 січня і буде тривати орієнтовно 90 днів. Наступна хвиля — з квітня і триватиме 60 днів. Із червня планується третя хвиля, яка також триватиме 60 днів. - розповідає військовий комісар Уманського ОМВК Петро Юрчак. – Мобілізації підлягають тільки ті, хто служив. Вік від 25 до 60 років.

Визначальним фактором щодо прийняття рішення про мобілізацію буде стан здоров’я. Однак мобілізації не підлягатимуть громадяни, на утриманні яких є троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти денної форми навчання, а також особи, які мають "бронь" на підприємстві.

- Якщо людина не з’являється по повістці, то ми направляємо до неї правоохоронців, які з’ясовують причину не явки та місце знаходження особи, - продовжує Петро Юрчак. – За неявку до військкомату мобілізованим загрожує штраф від 1500 до 5000 грн., або попередження.

Всі мобілізовані чоловіки будуть проходити місячну підготовку в різних військових частинах. І лише після того будуть відправлені на місця дислокацій для виконання завдань.

Також під час четвертої хвилі мобілізуватимуть жінок віком від 25 до 50 років, переважно медичних працівників. Вони пройдуть медичні комісії. Якщо у жінки є неповнолітні діти, то мобілізувати можуть лише за її згоди.

На весні цього року буде відновлено строкову службу. Юнаків призиватимуть на службу, проте не відправлятимуть в зону АТО.

- У березні ми будемо проводити медичні комісії. До призиву на строкову службу будуть підлягати громадяни віком від 20 до 27 років, - каже військовий комісар. – Ті, хто навчаються у середніх та вищих навчальних закладах матимуть право на відстрочку.

Коментарі

Вгору