Генерал Каплій розповів, що думає про українських міліціонерів

12 травня 2014, 20:25

В українській міліції потрібно провести серйозну ротацію.

Про це журналу "Країна" розповів генерал-майор, колишній очільник Черкаської обласної міліції Микола Каплій.

"Міліція Донецька та Луганська звикли кормитися із руки хазяїна. Хто були господарі того регіону, ми знаємо. Тому вони багато років виконували функцію захисту можновладців та, зокрема, Сім'ї. Тому відбувається те, що ми бачимо зараз - міліція не може діяти проти того, що замовляє хазяїн. На Одещині ми бачили, як частина міліціонерів вийшла із червоними пов'язками, разом із бандитами", - прокоментував Каплій ситуацію в Одесі під час сутичок проукраїнських та проросійських активістів.

На думку екс-міліціонера, причина такої поведінки українських міліціонерів не в низькій зарплатні.

"Я свого часу отримував "дуже велику" зарплату. Але не кинув служби. Питання не в зарплаті - а в патріотизмі, професіоналізмі та вірі у те, що ти робиш для народу".

"Потрібно негайно звільнити усіх продажних людей, - додав він. - Далі - провести серйозну ротацію. Не можна казати, що весь особовий склад - негідники. Та все ж ситуацію треба вивчити і призначити людей з іншого регіону. Потрібні люди, на яких не зможуть тиснути через їхні сім'ї. Бо коли погрожують розправою над сім'єю, звісно що будь-який міліціонер за це переживатиме. Ясно, що не багато людей захочуть їхати у чужий регіон. Та зараз такий час, що це - необхідно. Та найголовніше зараз - змінити міністра МВС. Бо Аваков - не міністр. Потрібна фахова людина. А така у міністерстві є одна - генерал Євдокимов. Якби усі такі були - був би порядок. Я вже не кажу за генерала Геннадія Москаля. З ними обома я служив, це - порядні люди. Не можна в міліції робити бардак. Із цього усе почалося".

Поділитись

Коментарі

Олександр сказав:

Каплій отримував “малу зарплату”, але кришував кредитним спілкам “Імперія”і “Експресія” які обікрали пів Черкас, а тепер про патриотизм згадав.

Вгору