Жителі Шполянського району зможуть скористатися послугами пересувного мамографу

17 липня 2017, 11:19

За результатами діяльності медичних установ Шполянського району в першому півріччі 2017 року проблемними є показники, пов'язані з онкологічною захворюваністю. З метою покращення ситуації із рівнем захворюваності, зокрема раннього виявлення раку молочної залози, в Шполянському районі з 17 по 28 липня буде працювати пересувний мамограф Черкаського обласного онкологічного диспансеру, пише "Прес-Центр".

Зокрема, у 18 випадках вперше виявленого в поточному році раку із 76 діагноз встановлений на пізніх стадіях, тобто практично в кожного четвертого пацієнта. Це стосується як новоутворень внутрішніх органів, так і онкологічних захворювань видимих (візуальних) локалізацій, які не потребують дороговартісного обстеження. Найбільш проблемними локалізаціями стали ротова порожнина (4 випадки) та молочна залоза (2 випадки).

Аналіз занедбаних випадків, який проводиться районною протираковою комісією, показує, що часто причиною занедбаного стану раку є зволікання пацієнтів звернутися за медичною допомогою, відсутність коштів для подальшого обстеження та лікування.

Цільові контингенти для скринінгового обстеження– жінки старші 40 років, які не перебувають на обліку у мамолога. Жінки з встановленим діагнозом потребують постійного спостереження та обстеження в умовах онкологічного диспансеру.

Обстеження буде проводитись згідно графіка за списками, які сформовані сімейними лікарями міста та сільських лікарських дільниць.

Вгору