“Жах який”, – черкащан обурило викладене чиновником фото школярки з автоматом

26 жовтня 2016, 23:46

коваль

Новина про створення на Лисянщині козацького класу, ілюстрована фотографією п'ятикласниці з автоматом Калашникова у руках, яку на своїй сторінці у Фейсбук днями поширив заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, викликала бурхливе обговорення серед користувачів соціальної мережі. 

Черкащан обурило, що на світлині зображені діти у формі, яка нагадує форму УПА, з автоматом у руках, а також підпис посадовця до фотографії: "втілення Стратегії національно-патріотичного виховання в навчальних закладах".

коваль1

"Жах який. Ви серйозно оцим пишаєтеся, Віталію Володимировичу?" - запитала у посадовця журналістка Вікторія Мальована.

"Одягання дітей в військові строї виглядає жахливо. Патріотичне виховання начебто має полягати не в цьому, я б не дозволила таке робити зі своїми дітьми", - написала у коментарях під дописом громадська діячка Тетяна Кавальчук.

На думку громадського активіста Ярослава Лаврова, такий вияв"патріотично-совкової-шароварщини" потрібен лише чиновникам для галочки.

"Це втілення чиновницької дурості", - додав він.

"Це дійсно виглядає жалюгідно. І яке УПА має відношення до Лисянки? Я б ще зрозумів козацьке вбрання, або сучасний камуфляж", -  зауважив Олександр Піньковський.

"Дітей не втягуйте у війнушки грати", - наголосив Олег Деркач.

коваль2

Натомість заступник голови Черкаської облдержадміністрації нічого поганого ні у фотографії дітей зі зброєю в руках, ні у формі школярів, ні у такому прояві національно-патріотичного виховання не бачить.

"Процес патріотичного виховання, зокрема, передбачає шанобливе ставлення до традицій разом із сучасним прочитаням історичних фактів і подій. Допускаю, що саме такий вигляд форми був обраний за прикладом черкаських козацьких класів, посвята яких відбувалась на Покрову минулого року на бастіоні Дорошенка в Чигирині. Щоб, на мою думку, відійти від совкової шароварщини. Критика щодо мазепинки свідчить про неповне знання історії українського війська. Наступного року відзначатимем 100-річчя української революції, в якій велику роль відіграли Січові Стрільці. Саме таку шапку носили стрільці Корпусу Січових Стрільців під проводом полковника Коновальця (сформованого в більшій частині з наддніпрянців), який потім перейняли вояки Української Галицької армії (раджу подивитись плакати, розроблені нещодавно Українським інститутом національної пам'яті). Автомат у руках - постановочний змінок, зроблений фотографом для візуального підсилення текстового матеріалу, - відповів усім "критикам" Віталій Коваль.

Свою думку висловив і депутат Черкаської облради Юрій Ботнар, який зазначив, що національно-патріотичне виховання (НПВ - ред.) на Черкащині (та й в Україні загалом) і справді безсистемне, а тому, практично, відсутнє.

- Ми критикуватимемо владу. Багато за що. І за невдале чи неактивне НПВ також. Проте точно не за спробу, нехай і точкову, провадити це виховання. Форма не подобається? Зброя? Не хочете бути схожими на Мордор? Саме це і потрібне московії. Наш пацифізм й відсутність чіткої державницької ідеології (з пропагандою звісно) - найпотужніша зброя путіна. Та й інших "любих" сусідів. Живучи поруч із навіженим сусідом ми мусимо бути готовими до оборони. Мусимо бути готовими до тотального опору. Вся нація. Для того, аби наше майно не грабували, жінок не ґвалтували, чоловіків не вбивали - всі без винятку мають бути готовими до оборони. І в справі такої підготовки ми завжди союзники, - висловив свою точку зору народний обранець.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору