Як черкащанам пережити сезон грипу без ліків

19 січня 2016, 10:08

801910

Зимовий сезон приносить з собою чималі випробування для імунітету людини: переохолодження, інфекційні захворювання. Окрім застосування лікарських засобів, ціни на які щороку підвищуються, черкащани звертаються до методів нетрадиційної медицини. Однією з їх особливостей є лікування не лише тіла, а й стабілізація емоційного стану людини.

З початком періоду зимових захворювань люди все частіше звертаються до лікування травами, - розповіла  vikka.ua черкаська травниця Марія Іванівна. Вона дуже спритно орієнтується в десятках трав, їхніх властивостях, рецептах і охоче ділиться інформацією про свої "скарби".

"Для укріплення імунної системи краще взяти іван-чай, коріння калгану. Вони мають купу корисних властивостей", - розповідає Марія Іванівна.

Жінка попереджає, що коріння калгану можна вживати лише дорослим. Користь від нього величезна. Не дарма рослину в народі прозвали карпатським женьшенем. 25 грамів товченого коріння заливається 0,5 літра води та вариться близько 10 хвилин. Цей відвар треба вживати по столовій ложці декілька разів на день перед їжею.

 

433949

Іван-чай, за словами черкаської травниці, має заспокійливі якості і поступається в цьому лише валер’янці. Він налагоджує сон, знімає запальні процеси і має незамінні властивості для чоловіків. Вживання рослини допоможе побороти таке захворювання, як простатит.

Тим, хто віддає перевагу профілактиці та дбає про своє здоров’я, у зимовий період травниця радить попити напій із цілющих трав. "Роблю такий збір: гілки малини з ягодами та листочками, листя чорної смородини, липи, чебрецю, іван-чаю, м’яти, меліси", - ділиться рецептом цілющого чаю жінка.

"Якщо в людини вже з'явилися ознаки захворювання, треба заварювати чай з багульника, фіалки триколірної. остання розріджує мокротиння. При запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів і легенів вона використовується як хороший відхаркувальний засіб. Нею також можна полоскати горло", - радить місцева травниця.

З температурою теж можна боротися за допомогою трав. Жарознижувальною дією володіють гілки малини з ягодами та листочками, листя чорної смородини, липи. Також, за словами Марії Іванівни, під час захворювання допоможуть фіалка триколірна, буркун, цвіт бузини та ромашка, з яких можна заварювати чай.

Чимало напрацювань у напрямку зміцнення організму та підвищення енергетичного потенціалу людини має давня традиція йоги. Секретами майстрів поділився інструктор черкаського відділення Української федерації йоги Сергій Штангей.

"Якщо апелювати зрозумілими для всіх термінами сучасної медицини, то можна зазначити, що імунна система людини висуває проти потрапляння до тіла патогенних організмів три бар`єри", - розповів черкаський йог.

Перший бар`єр – фізичний. Він попереджає потрапляння інфекцій в організм. Якщо це все ж сталося, то вмикається вроджена імунна система. Останнім за необхідністю приходить на допомогу придбаний імунний захист.

"Йога має прості, але ефективні засоби для підсилення фізичного бар`єру. Вони стосуються гігієни людини", - повідомив Сергій Штангей.

Для виключення потрапляння інфекції через дихальні шляхи застосовується промивання носа слабким сольовим розчином. Таким розчином йоги рекомендують також полоскати ротову порожнину. Якщо ж уже почали хворіти, то для підсилення ефекту можна додати 1 -2 краплі йоду на 100 мл води. Також потрібно постійно видаляти слиз із носової та ротової порожнин.

Контрастний душ, на переконання йогів, укріплює ефірне тіло - енергетичну складову людського організму.

"Для укріплення фізичного та емоційно-психологічного стану, йоги регулярно практикують виконання асан і пранайям - спеціальних фізичних вправ та дихальних технік. Для соціальної ж людини підійде будь-яка активна гімнастика, котра приносить задоволення", - зазначив інструктор з йоги та підкреслив, що фізичні вправи попереджають застої в органах і системах, та активізують їх.

 

Фото з архіву Сергія Штангея

Фото з архіву Сергія Штангея

Сергій Штангей рекомендує частіше провітрювати приміщення, використовувати ефірні лампи з маслами евкаліпту та чайного дерева, а також обкурювати кімнати аромапаличками.

Крім того, для упорядкування енергетичного стану в приміщеннях йоги використовують спеціальні мантри та співучі тибетські чаші. Але для цього потрібні додаткові навички.

"Для запобігання потрапляння патогенних інфекцій через шкіру пропонуються регулярні обмивання і змазування шкіри олією з додаванням антисептичних ефірних масел", - розповів черкаський йог.

Також під час масових захворювань на грип та ОРВІ він порекомендував:

- вживати їжу, приготовлену зі спеціями, що містять "стихію" вогню (наприклад, перець);

- їсти вприкуску до страв цибулю, часник, хрін та гірчицю;

- пити більше гарячих напоїв (імбирний чай, чай з лимоном);

- не вживати важкі страви (смажені м'ясо, риба тощо), а вживати ті, що легко перетравлюються (супи, варені овочі) та продукти, насичені вітамінами (сирі овочі, фрукти).

Продукти повинні бути свіжі, а приготовлена їжа - апетитно та естетично подана.

Для посилення вродженого імунітету важливим фактором є харчування, фізичні вправи, стійка психіка і ясна свідомість.

"Не спілкуйтесь з неприємними людьми, не слухайте невротизуючу інформацію. Натомість дивіться веселі і життєрадісні програми, фільми, що надихають. Читайте літературу, що підвищує інтелект. Частіше замислюйтесь над сенсом свого існування, глобальними життєвими планами", - радить Сергій Штангей.

Схожими поняттями апелює і сучасна психологія. У пошуках зерна тілесних проблем  фахівці галузі все частіше звертаються до психіки людини. Так, черкаський психолог Оксана Негода вважає причиною хвороб недолік у житті людини радості та приємних емоцій.

"Чим більше людина ображається, тим більше у неї схильності до застудних захворювань. Бо таким чином вона понижує свій загальний енергетичний і психофізіологічний тонус", - впевнена Оксана Негода.

Посилаючись на психосоматичні теорії Луізи Хей та Ліз Бурбо, черкаський психолог зазначає, що хворе горло - це невисловлені слова, закладений ніс - невиражені образи, а головний біль - негативні думки.

"Крім цього, людина, яка хворіє, компенсує нестачу уваги до себе, бо тоді всі починають турбуватися про неї", - впевнена психолог.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору