Олександр Черевко: Вирішення життєво важливих проблем залежить від команди, яка вже зарекомендувала себе реальними справами*

16 жовтня 2015, 17:45

черевкоОлександр Черевко –  добре знаний на Черкащині як політик, господарник, адміністратор. Більше року  він очолює Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, а нині балотується в депутати Черкаської обласної ради, бо знає, що потрібно робити, аби стабілізувати ситуацію в економіці області, як провести адміністративно-територіальну реформу найменш болісно для черкащан.

Чому він, за такої неоднозначної оцінки діяльності провладної партії, вирішив йти на вибори саме з цією політичною силою, про плани щодо розвитку університету і міста Черкаси розповідає сам Олександр Володимирович.

- Олександре Володимировичу! Сьогодні, коли передвиборча кампанія вийшла на фінішну пряму, особливо важливо зрозуміти, за кого і навіщо ми будемо віддавати свій голос 25 жовтня. Аж занадто багато помилок було допущено нами, виборцями, за всі двадцять чотири  роки незалежності. Ви йдете на вибори з командою Президента. Чому саме з цією політичною силою?

- Так, я підтримую програму “Блоку Петра Порошенка «Солідарність». У нинішній ситуації в державі вважаю її найбільш адекватною, і тому йду з цією командою на вибори в місцеві ради. Це чесна позиція. Сьогодні команда Президента Петра Порошенка взяла на себе зобов’язання забезпечити мир і стабільність у країні. В умовах неоголошеної війни з  Росією, незважаючи на тиск агресора, Президенту вдалося досягти  підтримки світу. Санкції  послабили позиції ворога, а нам вдалося відновити армію.

Цілісність держави, недопущення громадянської війни, реформи в економіці країни, судовій, банківській, освітній, медичній  системі – це ті програмні засади діяльності Президентської команди, які я підтримую.

- Якщо ми вже заговорили про економіку, то хотілось би почути,  що буде робити команда БПП «Солідарність» на Черкащині, аби розвивати область?

- Через низку об`єктивних і суб`єктивних причин сьогодні Черкащина не є лідером українських регіонів. Проте і задніх теж не пасе.  Після Революції Гідності в Україні відбувається перезавантаження влади. На Черкащині воно теж триває.  А як формувати команду в постреволюційних умовах, мені добре відомо. Команда Юрія Ткаченка обрала правильну стратегію розвитку Черкащини.

Наша область є однією з найбільш привабливих в Україні:  родючі ґрунти, водна артерія, інфраструктура й логістика, великі можливості імпортозаміщення.  Тому Черкащина має стати  центром залучення інвестицій в Україні. Для цього вже є передумови:  спрощено процес реєстрації бізнесу, дозвільні процедури, поступово ліквідовується земельна бюрократія,  запроваджуються ліберальні місцеві податки.

Свого часу, обіймаючи  посаду голови облдержадміністрації, я теж зосередив  зусилля на розвитку бізнесу, залученні прямих і непрямих інвестицій, що тоді уже за 2 роки    дало реальні результати.

Дуже важлива вимога: інвестори, підприємці, бізнесмени  мають розуміти  «правила гри», має бути акцент на  колективній безпеці бізнесу. До речі, в університеті я викладаю  студентам курс «Економічна безпека». Серед моїх студентів – багато бізнесменів, і їх  чи не найбільше хвилює питання, як захистити свій бізнес, як подолати корупцію, бюрократичні перепони.

- Олександре Володимировичу, ви добре знаєте область, село, його проблеми. Чи врятує село запропонована Урядом адміністративно-територіальна реформа? І що потрібно зробити передусім у питаннях децентралізації влади?

Діюча  система місцевого самоврядування вже не сприймається українцями. Передусім щодо розподілу бюджетів, повноважень  і відповідальності. Тому однозначно: адміністративно-територіальну реформу проводити потрібно.

Проте  не можна  зводити реформу територіального устрою до банального об’єднання громад, що незворотно спричинить  вимирання малочисельних населених пунктів.

Це надзвичайно болісне питання. Адже стосується шкіл, садочків, ФАПів, сільських бібліотек і клубів, де працюють, навчаються чи лікуються тисячі людей. І вони стурбовані, чи залишиться школа у їхньому селі, чи буде доступною медична послуга. Тож бігти попереду і звітувати, що «поділили» область не потрібно. Спершу створити інфраструктуру, забезпечити доступ до основних життєво важливих закладів, а потім приймати рішення.

Значущу  роль у проведенні  цієї реформи мають відіграти кадри. Це повинні бути люди освічені, патріоти, які хочуть зробити свій край успішним і знають як.  Не може бути мером міста, головою об’єднаної громади людина, яка не має вищої освіти, яка не пройшла елементарний курс управління колективом, ресурсами. Наша команда пропонує створити «Школу лідерів місцевого самоврядування». І я повністю підтримую цей проект. Більше того, сприятиму, щоб таке навчання проводилося, у тому числі на базі нашого університету.

- Щодо університету. Більше року Ви очолюєте Черкаський національний. Дещо Вам уже вдалося зробити, але проблем ще багато. Плануєте використати депутатство на користь закладу?

Якби я запевняв, що, у разі обрання, буду лише вирішувати проблеми черкащан з мого округу, Ви б мені  не повірили. Так, я буду лобіювати питання життєзабезпечення Черкас й інтереси провідного вищого навчального закладу області,  освітньої галузі загалом.  Погодьтеся, 2 згарища в центрі Черкас  - це ганьба для місцевої влади. Невже не можна було за скільки років відновити навчальний корпус університету? Чому сьогодні ми ходимо, як бідні родичі, і просимо в оренду навчальні приміщення або навчаємось у 2 зміни?

Моя мета перетворити  університет у сучасний навчальний і науково-дослідницький центр, де студенти і викладачі зможуть розвиватися і  бачити перспективу. Для реалізації цієї мети є чітка програма дій.  В її основі – осучаснення і демократизація навчально-виховного процесу, створення умов для проведення наукових досліджень на рівні міжнародних стандартів, відкриття нових навчально-наукових підрозділів, збільшення кількості студентів, розширення співпраці науки, бізнесу, виробництва.  Дуже багато зусиль прийдеться докласти задля поліпшення матеріально-технічної бази, починаючи  з ботанічного саду, навчально-наукової бази Сокирне до інтернету в студентських гуртожитках. До речі, для студентів плануємо  створити справжнє студентське містечко з розвиненою інфраструктурою за зразком західноєвропейського студентського кампусу.

- Наскільки реалістичні Ваші плани у нинішній складний час?

- Вони цілком реальні, але  поетапно. І дещо нам уже вдалося зробити. Зокрема, відкрито військову кафедру, проліцензовано навчання іноземних студентів, відкрито студентське кафе.

Налагоджуємо співпрацю з вищими навчальними закладами. На сьогодні підписано ряд угод із вищими навчальними закладами Польщі, Вірменії, Азербайджану,  з провідними вишами України, області.

Університет після кількарічної перерви знову  бере участь у міжнародних виставках, наукових форумах, отримує престижні нагороди.

- У засобах масової  інформації останнім часом багато говориться про волонтерство і доброчинність в Черкаському  національному.  Ви спонукаєте студентів  до  акцій на підтримку бійців АТО?

- Серед наших студентів багато учасників АТО. Їм надається максимальне сприяння в навчанні, побуті, а також психологічна підтримка.

Що стосується благодійних акцій наших студентів — то це суто їхня ініціатива, яку  я тільки вітаю та підтримую і до якої охоче приєднуюся. Я вважаю національно-патріотичне виховання першочерговим в освітньому процесі. На цьому повинна базуватися вся система  освіти, незважаючи на те, ким буде молода людина — фізиком, біологом, істориком чи філологом. Ми – класичний національний університет, який носить ім’я великого Богдана Хмельницького. Кому, як не нам, бути прикладом у цих питаннях? Особисто я утвердження української національної ідеї  вважаю основним пріоритетом у діяльності будь-якого закладу: чи то  навчального, чи  лікувального, чи спортивного, чи підприємства.

- Олександре Володимировичу, що  Ви запропонуєте жителям Черкас,  якщо Вас оберуть до обласної ради.

- Не я один, а наша команда. Потрібно навести лад у житлово-комунальному господарстві: від благоустрою  вулиць, дворів до прибирання доріг, особливо в зимовий період. Болюче питання – тарифи. Вони повинні бути адекватними фінансовому стану пересічного жителя міста.  Тут важливо, не на папері!, упроваджувати енергозберігаючі технології: вікна, двері, дахи, кілометри теплотрас, які обігрівають землю, а платять споживачі послуг.

Я балотуюсь на 78 окрузі  й проблеми жителів знаю не з газети. Сам живу в цьому окрузі і знаю стан водопровідних і каналізаційних мереж, їжджу «повоєнними» дорогами, бачу, як благоустроєні вулиці  й  дитячі майданчики. Зайнятися цими  питаннями обіцяю передусім.

Проблем багато,  їх вирішення залежить від команди, яка прийде до влади, яка вже сьогодні себе зарекомендувала реальними справами. Команди, де не язиками плещуть, а роблять роботу.

Люди  втомилися від політиканів, які нічого самі не вміють зробити і лише виголошують гарні гасла. Україні сьогодні життєво необхідна дієздатна ефективна патріотична влада, інакше криза буде тільки поглиблюватися.

У нашій команді багато молодих, амбітних людей, які мають бажання поліпшити життя у нашому місті. У нашій команді достатньо досвідчених людей, які знають, як це зробити. Ми вивчили соціальні запити черкащан і готові їх виконувати.

*передвиборча агітація

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору