До Дня захисника України в черкаському виші розгорнуто фотовиставку

13 жовтня 2016, 14:30

11

Виставку «Воїни. Історія українського війська» розгорнуто в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Це один із серії заходів, присвячених Дню захисника України та тижню волонтерства на підтримку воїнів АТО.

«Воїни. Історія українського війська» — інформаційно-просвітницький проект Українського інституту національної пам’яті. 24 постери про історію українських воїнів від Київської Русі до сьогодення знайомлять із військовими традиціями нашого народу. Показують шлях, який пройшли збройні сили від Русі до АТО.

В основі цього видання — знімки Анни Сенік, автори проекту реконструкцій — історик Микола Балабан, текстів — Сергій Громенко та Василь Павлов.

"Одним із найнеобхідніших атрибутів будь-якої армії є її історія. Російська, радянська і знову російська пропаганда століттями переконувала українців, що вони — народ лінивий, миролюбний, ледь не самі “гречкосії”. Ворог заперечував їхні бойові вміння, відмовляв у героїзмі та праві боротися за власні інтереси. Усе це неправда. Українці — справжній народ- військо. Навіть у періоди бездержавності вони завжди вміли самоорганізовуватися, щоб захистити себе та свою землю. Історія ж нашого війська сягає коренями часів давньої Рус"», — йдеться у передмові до проекту.

Виставку можна подивитися в навчальних корпусах № 3, 4 університету.

10

 

Окрім цього, наукова бібліотека ім. М. Максимовича до Дня українського козацтва та Дня захисника України підготувала книжкові виставки «Тієї слави козацької повік не забудем», «Козацтво — символ українського героїзму». Тематичні заходи проводяться упродовж тижня в інститутах та на факультетах навчального закладу. Підсумком стане зустріч ректора зі студентами, аспірантами та працівниками університету-учасниками бойових дій в зоні АТО.

За інформацією прес-служби ЧНУ

Вгору