Чого Умані коштуватиме знесений міст в районі паломництва

29 січня 2017, 12:25

16174546_409318289401519_5716775410294843058_n

Демонтаж незаконних забудов у районі паломництва завершився скандалом. Хасиди стверджують, що   коли вони почали протестувати проти знесення мосту їх поліція побила кийками. Інспекція з благоустрою запевняє, якби вони не кидались бензопилою, їх би ніхто не  бив, повідомляє "Вечірня Умань".

Мова йде про огорожу і міст біля могили Цадика Нахмана, який за словами інспектора з благоустрою встановлений незаконно.

- У них був лише тимчасовий дозвіл на встановлення споруди. Міст і  огорожа мали функціонувати в період Рош-ашану,  а після, бути демонтованими.  Тиждень тому, демонтувати огорожу вдалось спокійно, що не скажеш про знесення мосту,  на яке активно відреагували хасиди. Вони почали кидатись кусками льоду, розхитувати драбину на якій стояла людина,  а один, вихопив бензопилу і кинув в бік поліції, - розповідає інспектор з благоустрою Артур Васалатій.

Активна поведінка іноземців спровокувала поліцію до дії.  Як повідомила речник уманської поліції Леся Усенко, заспокоювати хасидів довелося спеціальними засобами безпеки.

Знесений міст = мінус 10 тисяч хасидів щороку?

- Боротьба з незаконними забудовами в районі паломництва може в три рази зменшити наплив хасидів в Умань, - запевняє   Андрій Заславський, виконавчий директор благодійного фонду «Рабі Нахмана».

- Міст  - це не додаткова зручність, а потреба  певної релігійної касти хасидів. По «Мосту Коенів» первосвященики проходять до могили Цадика, вони не можуть ступати на землю померлих. Знесений міст призвиде до того, що віруючі не зможуть проводити молитви. А це вже порушення права людини на віросповідання. У наступному році в Умань можуть не приїхати 10 тисяч паломників, які традиційно щороку відвідують могилу, – говорить Андрій.

- Нас не повідомили… - Заходьте на сайт виконкому…

Згідно закону, рішення виконкому  про демонтаж незаконних забудов повинно бути висвітлене на сайті міської ради за 10 днів до демонтажу будівлі, як з’ясувалось, рішення на сайті було. Проте  Андрій Заславський запевняє, що їх ніхто не попередив.

- Не було ні дзвінка, ні попередження – нічого. Про демонтаж я дізнався коли вже комунальники почали зрізати огорожу. Про таке потрібно повідомляти завчасно, а не приїжджати і зносити все п’ятницю, коли за кілька годин наступає шабат, і ми вже поможемо протидіяти, - скаржиться Андрій.

Інспекція в свою чергу запевняє, що окрім сайту вони повішали оголошення на мосту і огорожі.

- Оголошення висіли на тих спорудах які ми мали демонтувати. Повідомляти особисто ми не знали кого, так як в договорі  власника забудови не вказано, - зазначив Артур Васалатій.

16114535_1836437709977223_5085957661467155864_n

Кому і чим заважав встановлений міст?

- Під час зустрічей, бесід з уманчанами не раз доводилося чути нарікання з приводу незаконно встановленого містка, що по вулиці Григорія Косинки. Ця невідомо ким зведена металева конструкція заважала нормальному руху пішоходів та проїзду автотранспорту. Більше того, місток являв загрозу для людей, оскільки міг обрушитися будь-якої хвилини, зазначає мер міст Олександр Цебрій, - Як міський голова я не міг не відреагувати, оскільки уманчани довірили мені відстоювати їхні інтереси.

Мінус 10 тисяч хасидів, чи новозбудований узаконений міс?

Попри конфлікти між хасидами і інспекцією з благоустрою міст залишається незаконним. Як запевняє  виконавчий директор благодійного фонду «Рабі Нахмана» Андрій Засласький: - на даний час ми працюємо над збором пакету документів, щоб звернутись до міської влади з питанням встановлення нового узаконеного мосту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору