Черкаські вулиці в іменах: вулиця Олени Теліги у Південно-Західному районі

10 жовтня 2016, 22:00

12733365_854586684650404_1569406242262822377_n

Уже півроку як у Черкасах перейменували вулиці. Місто змінює вивіски та адреси, а черкащани вчать нові назви. Проте, мало хто цікавиться чим відомі люди, чиї імена носять провулки та вулиці. ЧСН розпочинає нову рубрику: «Черкаські вулиці в іменах». Сьогодні піде мова про Олену Телігу, іменем якої названо вулицю у ПЗР обласного центру.

Є нова назва, нові зупинки та таблички на будинках – немає одного, знання хто така Олена Теліга. Хтось чесно зізнається, що не знає, а хтось намагається відгадати чим же відома українка Олена Теліга.

Українська поетеса, публіцист, літературний критик, діячка ОУН – тільки частина заслуг Олени Теліги, які досі не відомі черкащанам. Проте, як відомо, не знає той, хто не хоче дізнатися.

Літетерататурознавець Володимир Поліщук називає Олену Телігу борцем за українську національну справу.

Черкасці знають Олену Телігу як талановиту поетесу. В її літературній творчості яскраво означені два напрямки: глибоко-патріотичні вірші та твори, присвячені рівності жінок.

Коли розпочалась війна, Олена очолила спілку письменників України і відмовилась співпрацювати із нацистами. За це окупанти заарештували громадську діячку та розстріляли у Бабиному яру.

Черкасці обіцяють: будуть учити нові назви та дізнаватися про героїв Черкащини та України. Кондуктори каже, що нові назви уже вивчили добре, але часто містяни просять назвати і стару назву зупинки.

Серед двох десятків опитаних містян тільки один чоловік знав, чим достойна людина, ім'я якої тепер носить одна із вулиць Черкас.

Черкаські вулиці з новими іменами майже рік. І лишається тільки сподіватися, що містяни зацікавляться власною історією та врешті дізнаються імена та життєві історії національних героїв.

Вгору