Черкаські активісти виступають за фінансування державою терапії для ВІЛ-інфікованих

17 травня 2016, 13:04

_MG_4641

До Всесвітнього дня вшанування померлих від СНІДу Черкаське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» підбило підсумки своєї діяльності, а також нагадало владі про проблеми, які ще мають місце, ВІЛ-інфікованих. Таким чином, організація долучилася до Всеукраїнської акції «Безпечна кров».

Так, активісти принесли до офісу Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» справжню кров ВІЛ+ людей, що приймають АРВ-терапію. Така кров є безпечною, оскільки науково доведено, що АРВ-терапія зменшує концентрацію вірусу в організмі людини.

У такий спосіб активісти звернулися до влади, аби звернути увагу на кількість померлих від СНІД та проблеми із отримання лікування під медичним наглядом для усіх без винятку пацієнтів з ВІЛ в нашій області.  Сьогодні у Черкаській області під медичним наглядом знаходяться 3294 ВІЛ+ людей, із них АРВ-терапію отримує – 1434 особи (станом на 01.04.2016). Оціночна кількість ВІЛ-позитивних людей у Черкаській області – 9079 осіб.

- Нині АРВ-терапія – це не складно і доступно кожному, адже якщо раніше ВІЛ-інфікованим треба було приймати по 12 таблеток на добу, то зараз вистачить всього три таблетки на добу кожні 12 годин, – розповідає Голова правління Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олена Стрижак. – Прогрес є й в іншому. Так, люди вже не залишаються наодинці зі своєю проблемою, адже є ефективні групи взаємопідтримки. Долаємо і бар’єри, які раніше створювалися медичними працівниками. І якщо велику кількість лікарів ми вже навчили у рамках проекту USAID RESPECT, то середній медперсонал, який власне проводить різноманітні маніпуляції, ще потребує такого навчання, адже часто поводиться не зовсім коректно. І ми сподіваємось, що в рамках одного з проектів ми зможемо охопити навчанням і їх. Адже ставлення уже змінилося і лікарі вже не одягають кілька пар рукавичок, аби зробити кесарський розтин ВІЛ-інфікваній жінці, та не лишають «спідозних» у коридорах. Таким чином, прогрес є. І в цей день особливо важливо пам’ятати про те, що в цивілізованому світі ВІЛ-інфікованих не дискримінують. І до цього треба не просто прагнути, а йти!

За інформацією прес-служби ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору