Черкаська обласна Спілка письменників заступилась за Коваленко (документ)

06 жовтня 2016, 18:55

kovalenko-430x326Черкаська обласна спілка письменників звернулась до громадськості Черкащини із відкритим листом, де висловила стурбованість ситуацією із екс-головою Черкаської обласної ради, письменницею, педагогом Валентиною Коваленко, пише "Дзвін".

“В інформаційному просторі міста активно обговорюється ситуація про те, що керівництво Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відмовило Валентині Коваленко у працевлаштуванні в університеті, в якому вона пропрацювала 12 років, пройшовши шлях від асистента до доцента. Неодноразово її роботу відзначено грамотами Міністерства освіти і науки України, ЧНУ, грамотами управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Валентина Михайлівна завжди поєднує творчість, наукову діяльність із активною громадською позицією, досягаючи в кожній із цих сфер вагомих результатів. Завжди відверта, щира і смілива, вона була обличчям і голосом Революції Гідності в Черкасах. Саме вона була на вістрі подій, які стали початком нового етапу очищення влади нашої області на всіх рівнях. Вона прийняла виклик часу, прислухалась до прохання Майдану й очолила Черкаську обласну раду в найтяжчий і найвідповідальніший час”, – йдеться у документі.

sc0000-1

sc0001

На глибоке переконання черкаських письменникі, рішення Коваленко стали фундаментом побудови оновленої Черкащини, багатьох кадрових змін, очищення влади.

“Невже забули про це нинішні можновладці? Валентина Михайлівна виконала свій обов’язок перед Черкащиною і Україною. І тепер, коли вона готова повернутися до викладацької роботи, щоб передати студентам-філологам не лише свої фахові знання, любов до слова, а й неоціненний досвід дієвого патріотизму, небайдужості, їй відмовляють у працевлаштуванні”, – обурюються члени Спілки письменників.

Вони також висловлюють сподівання, що здоровий глузд переможе, і Валентина Михайлівна продовжить педагогічну працю в Черкаському національному університеті як фахівець, педагог, філолог високого рівня і досвіду.

“Ми хочемо пишатися Черкаським національним університетом як духовним центром, вірним демократичним принципам і в освіті, й у доборі кадрів, за які боровся Майдан”, – резюмується в листі, який за дорученням колег підписав голова Черкаської обласної організації НСПУ Володимир Ткаченко.

Нагадаємо, в обласному центрі розгорівся освітянський скандал. Екс-голова Черкаської облради та вже екс-викладач ЧНУ Валентина Коваленко звинуватила ректора Черкаського національного університету Олександра Черевка у тому, що вона не змогла повернутися до викладацької роботи через «особисту неприязнь» очільника вишу. Натомість у самому виші наголошують, що діють виключно на законних підставах і просять пані Валентину не політизувати ситуацію.

 

Вгору