Справжнє котячо-собаче царство розташувалось у складських приміщеннях одного з ковбасних магазинів, що на базі ОПС. Пікантні таємниці «ковбасного двору» журналістам «Черкаського краю» повідали небайдужі черкасці. Із їхніх розповідей випливало, що власники одного з магазинів бази так люблять бездомних тварин, що облаштували їм житло прямо на складі харчової продукції.
Попри яскраво змальоване черкасцями неподобство, ми не дуже-то й повірили у факт існування котячо-собачо-ковбасного симбіозу в магазині.
Та ось що відкрилось очам журналістів, як тільки вони наблизились до згаданого об’єкту.
— Бачите, ось цей магазин. З парадного входу він має досить пристойний вигляд. Однак не спішіть із висновками і зайдіть до нього з двору. Будете шоковані, гарантуємо, — порадили скаржники.
Обійшовши будівлю, ми опинились у внутрішньому дворі. Біля відкритих навстіж дверей чорного входу «тусувалась» тічка бездомних собак. Тварини зосередились біля ящика з сирими курячими головами і неохоче пригощались (очевидно, наїлися вже по зав’язку). На даху двері над входом вартувала сторожа з кількох десятків котів.
Зайшли у приміщення без перешкод і від побаченого оторопіли. У складі засіла ціла котяча армія. Схоже, що перебування чотирилапих тут було цілком санкціоноване власниками. Бо на дощаному настилі чиясь дбайлива рука облаштувала для хвостатих зону комфорту. Кофтина та кілька ганчірок, які слугували підстилкою, лежали вакурат між ящиками з майонезом. Тут же чулось вдоволене котяче воркотіння.
Через відкритий простір дверей із цього місця відкривався чудовий вид на склад із ковбасою. Чи то персонал торговельного закладу дуже ретельно пильнує, щоб тварини не голодували, чи то коти такі чемні, що, поки журналісти фотографували побачене на складі, жодна котяча лапа у кімнату з ковбасою не вторглася.
— Ну є тут коти. То й що? — у свою чергу дивувалися з нашої здивованості працівники магазину, й оком не змигнувши.
Схожу реакцію на викриття продемонструвала й власниця магазину. Вона заявила, що нічого особливого не відбувається, і звинуватила журналістів у тому, що, приїхавши до неї, вони виконують чиєсь «замовлення». Не червоніючи запевняла, що перебування котів на складі не суперечить санітарним нормам. А якщо й суперечить, то не дуже... А далі логічна складова у її словах зникла взагалі. Спершу жінка запевняла, що зверталась куди слід, але її звернення чиновники проігнорували. Потім вона ж розповіла казку про винесений припис, за яким вона тварин «усиплятиме», категорично відмовившись при цьому показати той припис. А під кінець розмови взагалі заявила, що припису ніхто й не виносив…
Наші зауваження щодо того, що присутність тварин у складі з продуктами наражає на небезпеку покупців, господарка магазину пропускала повз вуха й торочила про права бідних тварин.
Словом, розмова не склалась і журналісти покинули територію закладу.
Проте, як виявилось, приїзд журналістів до порушників все ж таки вплинув на останніх. Наступного дня до магазину по тварин прибула машина. Хазяйка віддала з півтора десятка котів, але решту, ще приблизно два з половиною десятки, залишила.
— Вона так і сказала: цих котів не віддам, бо вони дуже гарні, — повідомили у редакцію свідки, які не бажають бути названими.
А от на чисельність популяції безпритульних собак, яких підгодовує добра хазяйка магазину, подія взагалі жодним чином не вплинула.
Журналісти звернулися за коментарями до фахівців. Начальник управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Михайло Бінусов сказав:
— Ми позбавлені повноважень у цій сфері після внесення змін у чинне законодавство у 2015 році й реорганізації: було створене головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, до його складу входить управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії, — і запропонував звернутись до начальника відділу новоствореного підрозділу Юрія Кваса.
Той, у свою чергу, пояснив: після того, як від громадян надійде відповідна скарга, фахівці відділу повинні будуть звернутись до вищого керівництва у Києві з проханням дозволити перевірку.
— Адже позапланову перевірку ми маємо право проводити тільки з дозволу центрального апарату. Зазвичай це забирає від трьох днів до тижня. Якщо перевірку дозволили й наші фахівці виявили порушення, виноситься припис про усунення недоліків або порушнику призначається штраф на розсуд інспектора, залежно від складності. Як правило, скарги громадян підтверджуються приблизно в половині випадків, — прокоментував Юрій Квас.
Нагадаємо, днями Черкащина стала другим регіоном України, де відтепер діятиме обласна Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. На вирішення цієї проблеми Канада уже спрямувала на Черкащину майже півмільйона гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram