Золотоніські лікарі врятували дитинча косулі (ФОТО)

23 червня 2022, 09:32

У Золотоноші керівник-хірург ветеринарної клініки Олександр Троян та місцевий лікар-травматолог Юрій Мазур врятували дитинча косулі. У тварини був відкритий перелом задньої кінцівки, пише Золотоношаю.City.

— У понеділок мені на вайбер зателефонував незнайомець з Коробівки і розповів, що випадково трактором у полі наїхав на тварину, яка ховалася у сіні. Питав, що робити? Я запропонував привезти малого у Золотоношу, сам не мав змоги виїхати на місце. Ввечері чоловік привіз дитинча в коробці, - розповів подробиці історії Олександр Васильович.

Місячному малюку наклали шину, працівники привезли коров’ячого молока на вечерю та тварина через стрес відмовилася пити і її залишили спати в коробці до ранку.

У вівторок Патрона, так прозвали тваринку, почали готувати до операції.

— Я подзвонив проконсультуватися з Юрієм Мазуром стосовно травми, показав фото. Він запропонував допомогти. Зробили рентген, щоб побачити товщину й довжину кінцівки, для правильного розміру штифта. За анестезіолога був працівник клініки Віталій Шевцов. Він зробив спеціальний наркоз, розраховував маленькі дози й інкубував його – поставив маленьку трубку на всякий випадок. Потім підібрали штифта, радий, що вгадали з розміром і з’єднання гарно зійшлося, - ділиться деталями ветеринар.

Лікування малого обійшлося близько 700 грн. Всі витрати лікар взяв на себе.

Операція минула вдало. Зверху ще наклали гіпсовий корсет, бо кінцівки довгі, а тварина дуже активна, щоб раптом ніде не зрушив місце «стику». Прокололи антибіотики, поки є маленький набряк. Але з наркозного сну вийшов добре.

У дворі приміщення, де раніше була податкова інспекція, малому облаштували прогулянковий дворик, обгородили палетами загін. Степлером прищипнули плівку, щоб захищала від вітру й дощу. На другий день після операції сам почав щипати траву.

Доглядати за дитинчам допомагають працівниці клініки - Поліна Тараненко та Юліана Теличко.

— Щоб рана швидше затягнулась і малий відновив сили, вводимо йому відповідні препарати, у молоко додаємо кальцій. Відвозити його назад не будемо. Мати всерівно не прийме. Ми трохи спілкуємося із спеціалістами Черкаського зоопарку, там нещодавно косуля привела трьох малят, - говорить про майбутнє тварини лікар. Каже, що тиждень ще точно гіпс не зніматимуть, а отже поки маля житиме у клініці.

Патрону треба жирне молоко – козяче. Маленького «бембі» годують 5-6 разів на день. За раз він випиває 150 г, на день потрібно близько літри. Працівники ветклініки самі обдзвонюють золотонісців у пошуках такого необхідного малечі козячого молока. Проте прооперованій маленькій тварині його не вистачає. Якщо хтось має можливість поділитися з тваринкою молоком, привозьте за адресою вулиця Шевченка, 153. Контактний номер телефону: 067-266-41-98.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору