Золотоніська лікарня робить перші кроки у впровадженні електронної карти пацієнта

27 березня 2017, 21:53

Черкащина є першою областю, яка впровадила електронну карту пацієнта на третинному рівні в обласному кардіологічному центрі, а саме поліклінічному та стаціонарному відділеннях. Вже майже рік хворі мають власну електронну карту пацієнта з усіма необхідними даними. Інформатизація охорони здоров’я насамперед означає використання інформаційних технологій, за допомогою яких можливо забезпечити швидке та цільове отримання потрібної інформації, пише "zolotonosha.ck.ua" із посиланням на управління охорони здоров’я Черкаської ОДА.

Спектр завдань, які належать до інформатизації, є надзвичайно широким: отримання інформації для прийняття рішень, поліпшення якості надання медичної допомоги, навчання, виконання наукових та організаційних запитів, тощо. Серед цього широкого кола завдань одним з важливих напрямів є інформатизація лікувально-діагностичного процесу з впровадженням медичних інформаційних систем. Медична ж інформаційна система – це інструмент для визначення і планування усіх ресурсів медичного закладу, які необхідні для ведення лікувально-діагностичної, адміністративно-господарської, фінансової, сервісної діяльності та обліку в процесі надання медичних послуг.

Наразі, така ж програма готується у перинатальному центрі та в Черкаській обласній лікарні. Серед районних центрів першопрохідцем у впровадженні електронної карти пацієнта є Золотоніський район, в якому стартував перший етап інформаційоної системи, а до кінця першого півріччя вона охопить районну лікарню та центри ПСМД. Долучається до інформатизації і Золотоніська міська рада: за інформацією фінансового управління, упродовж грудня-березня звідти вже перераховано 275 тисяч гривень на комп’ютерне укомплектування робочих місць.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору