“Знищення диверсантів та нагородження легендарного генерала”: чим запам’ятався візит Президента на Черкащину (фоторепортаж)

03 травня 2019, 18:50

 

фото зі сторінки Петра Порошенка у Фейсбук

Чинний Президент України Петро Порошенко сьогодні, 3 травня, побував у Навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби ім. генерал-майора Ігоря Момота, що в Оршанці. Візит приурочили до 101-ї річниці створення прикордонного відомства України.

фото зі сторінки Петра Порошенка у Фейсбук

Глава держави побував на бойових навчаннях та урочистих заходах із нагоди Дня прикордонника. Разом із головнокомандувачем у навчаннях та урочистих заходах взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, керівник Управління державної охорони, екс-міністр Валерій Гелетей, народний депутат України Ірина Геращенко та керівництво державно-прикордонної служби та Збройних сил України.

- Сьогодні ми мали змогу побачити завершення командно-штабних навчань, які проводила Державна прикордонна служба впродовж останніх трьох тижнів. Це була завершальна стадія відпрацювання практичної частини, - зазначив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян. - За легендою озброєна, диверсійно-розвідувальна група на бронетехніці порушила державний кордон. Вона рухається вглиб країни. - Прикордонна комендатура швидкого реагування висунулася на заздалегідь підготовлені позиції і отримала бойову задачу - знищити цю групу й не допустити проникнення на територію України. Робили це наявними засобами вогневого ураження, які є зараз в сучасних прикордонних комендатурах швидкого реагування: гранатомети, ЗУ, СПГ, БТР, - розповів Олег Слободян.

фото зі сторінки Петра Порошенка у Фейсбук

фото зі сторінки Петра Порошенка у Фейсбук

За його словами, поставлену задачу особовий склад виконав, і групу «знищив». Він також додав, що такі навчання мають на меті відпрацювання елементів оперативного управління наявними силами та засобами, а також практичне відпрацювання елементів бойового злагодження.

Також під час робочого візиту Петро Порошенко посмертно нагородив званням "Герой України" генерал-майора Ігоря Момота. Золоту Зірку він вручив його доньці Марії. Крім того, Президент нагородив низку військовослужбовців та прикордонників державними нагородами та військовими званнями.

фото зі сторінки Петра Порошенка у Фейсбук

А от міський голова Черкас Анатолій Бондаренко обурився, що у зв'язку із візитом Петра Порошенка правоохоронцями було тимчасово перекрито рух транспорту при в'їзді до села Руська Поляна, що спричинило збій із вивозом сміття.

- «Останній "подарунок" для черкащан від Порошенка. Через його приїзд у районі Руської Поляни з 10 до 15 години перекрито рух транспорту і у Черкасах стався збій із вивозом сміття, оскільки вантажівки із відходами не пропускають на полігон. Тому "дякуємо" вам, Петре Олексійовичу, і остаточне прощавайте, - написав обурливий допис у "Фейсбук" міський голова.

Нагадаємо, 11 липня 2014 року, під час обстрілу українських військових під Зеленопіллям у Луганській області загинув легендарний командир, черкаський полковник Ігор Момот. Уже посмертно йому присвоїли звання генерал-майора. Із перших днів збройного конфлікту на сході нашої держави він став на захист її кордонів: там він командував зведеним загоном прикордонників.

У 2007 році очолив Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, що знаходиться в Оршанці. За тиждень до смерті – призначений заступником начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

За проявлені героїзм, мужність, відданість і вірність військовій присязі та народу України Ігор Федорович був посмертно нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня, водночас, у 2015 році йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Черкаси».

Читайте також: На Черкащину завітав Президент та Президент посмертно присвоїв звання “Герой України” легендарному генералу Момоту.

Поділитись

Коментарі

Вгору