Президент посмертно присвоїв звання “Герой України” легендарному генералу Момоту (фото, відео)

03 травня 2019, 12:05

Президент Петро Порошенко у ході візиту на Черкащину посмертно нагородив званням "Герой України" генерал-майора Ігоря Момота.

Нагороду він вручив доньці загиблого генерал-майора Марії Момот.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв-прикордонників.

Крім того, Президент нагородив ряд військовослужбовців та прикордонників державними нагородами та військовими званнями.

Нагадаємо, 11 липня 2014 року, під час обстрілу українських військових під Зеленопіллям у Луганській області загинув легендарний командир, черкаський полковник Ігор Момот. Уже посмертно йому присвоїли звання генерал-майора. Із перших днів збройного конфлікту на сході нашої держави він став на захист її кордонів: там він командував зведеним загоном прикордонників.

Ігор Федорович Момот воював у Афганістані в складі 1 мотоманевреної групи 47 прикордонного загону. Там він був нагороджений орденом «Червоної зірки», медаллю «За бойові заслуги», двома медалями «За відзнаку в охороні державного кордону СРСР».

У 2007 році очолив Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, що знаходиться в Оршанці. За тиждень до смерті – призначений заступником начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Усі, хто знав Ігоря Момота за життя, згадують про нього як мудрого, сміливого, виваженого військового, який не відсиджувався в кабінетах, а чесно служив Батьківщині.

Набуті під час ведення боїв практичні знання, життєвий досвід, відкритий і дружелюбний характер Ігоря Федоровича цінували як його підлеглі, так і керівники. Його називають совістю та гордістю Оршанецького навчального центру.

До слова, саме за його керівництва, центр визнали взірцевою частиною не тільки в Україні. На його базі втілювались у життя нові підходи до навчання молодших спеціалістів за найкращими світовими стандартами та реалізовувались проекти міжнародної технічної допомоги.

За проявлені героїзм, мужність, відданість і вірність військовій присязі та народу України Ігор Федорович був посмертно нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня, водночас, у 2015 році йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Черкаси».

Коментарі

Таміла сказав:

Щось запізно згадав президент про героя,бо люди вже давно признали Ігора ГЕРОЄМ !!!!!

Ольга сказав:

Коли була при владі Валентині Коваленко, то під-час вшанування пам”яті Момота вона сказала Президенту, що можна було б і Героя дати. На що він їй відповів, що сам знає, кому і коли давати це звання. Я добре пам”ятаю цю його зустріч в Оршанці.Тепер, через роки він “созрел”. А “осадочек остался”.(((

Вгору