“Знаю, як уникнути затоплень Черкас під час дощів”, – Павло Мосійчук

02 жовтня 2020, 15:20

У Черкасах пройшли осінні дощі, і питання того, як відводити воду з дороги, випливло на поверхню.

На багатьох вулицях нашого міста після дощів можна побачити калюжі, які псують настрій не лише водіям, які нещодавно помили авто, а й пішоходам, які не з власної волі можуть отримати порцію контрастного душу, якщо авто в'їде в калюжу. Також вода на дорозі, яка не відводиться, значно зменшує строк служби навіть найбільш якісного асфальту. Думаю, всім знайомо з фізики, що коли вода проникає в асфальт і замерзає, то при таненні замерзлі краплі води розширяються і руйнують асфальт.

Що зробити, щоб води не було на дорогах?

Звісно, можна дідівським методом ганяти працівників розчищати решітки ливнівки і мести воду віниками. Однак є інший, більш цивілізований спосіб, який пропонуємо ми, Національний корпус.
Перш за все, при ремонті доріг потрібно не лише дивитися, чи гарно ліг асфальт, а й слідкувати, чи є правильні ухили. Грамотно зроблений поперечний переріз вулиці змушує воду текти організованим струмочком вздовж бордюра. Також у проекті реконструкції доріг варто передбачати біля краю дороги нешироку смугу з каменю, яка має бути нижче рівня асфальтового покриття на 2 см і таким чином утворювати мінірівчак, який контролює потік води і спрямовує його в дощоприймач.

Та й сам дощоприймач має бути не просто решіткою, як є зараз, а європейського зразка. Такі дощоприймачі використовуються в цивілізованому світі і є значно ефективнішими, оскільки мають більшу площу "водозабору" за рахунок двох площин, а також менше засмічуються.

Для того, щоб такі дощоприймачі та міні-рівчаки стали реальністю, а вода зникла з міських доріг, потрібно прийняти рішення про додаткові вимоги щодо проектування при будівництві, реконструкції чи ремонті вулиць.

Саме прийняття такого рішення я готовий ініціювати, адже ремонти доріг мають бути дійсно якісними, а самі дороги мають служити довго!

Головний спеціаліст Департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради, представник "Національного корпусу" Павло Мосійчук

Вгору