Змінено порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг

08 листопада 2019, 20:02

Як інформує департамент соціальної політики, відтепер пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуться у грошовій формі.

Такі зміни у механізмі надання пільг Уряд України затвердив відповідною постановою.  Зокрема, передбачено, що пільга може надаватися у двох формах – готівковій та безготівковій.

Виплата пільги у грошовій готівковій формі за заявою пільговика, поданою до департаменту соціальної політики до 15 жовтня (15 травня), здійснюватиметься  з початку опалювального (неопалювального) сезону. Таким чином, кошти надходитимуть на рахунок пільговика, зазначений ним у заяві. Натомість у квитанціях за надані житлово-комунальні послуги буде зазначено їх повну вартість. Отже, оплату за послуги пільговик повинен буде здійснити в повному обсязі, враховуючи і ті кошти, що отримав на свій рахунок в якості пільги. При цьому у разі виникнення заборгованості з оплати за спожиті послуги, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340грн.) виплата пільги на наступний опалювальний та неопалювальний період буде змінена на грошову безготівкову форму.

У разі якщо пільга буде надаватися у грошовій безготівковій формі, то пільговик, як і раніше, сплачуватиме частину платежу, а суму пільги за нього перераховуватиме АТ «Ощадбанк» надавачу послуг. Водночас отримувачам пільг у безготівковій формі слід врахувати, що оскільки такий механізм запроваджується в Україні вперше, з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. Також можуть бути випадки отримання квитанцій на оплату житлово-комунальних послуг в повному розмірі. Сума пільги у таких випадках за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

У разі виникнення додаткових питань жителі міста, які відповідно до законодавства мають право на пільги, можуть звернутися у громадську приймальну департаменту соціальної політики за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору