Злодії теж чекають сезону відпусток, – патрульна поліція попереджає

28 травня 2017, 13:09

Сьогодні, пообіді до патрульної поліції надійшов виклик про пошкодження майна в багатоповерхівці по вулиці Припортовій. Коли інспектори прибули за адресою заявника, з`ясували, що в одну із квартир вдерлись злодії, повідомляє Патрульна поліція Черкас.

Власник залишив помешкання на два дні без нагляду, а коли повернувся то виявив, що двері були замкнені лише на один оберт замка. Коли ж зайшов у середину, побачив розкидані речі, відсутність ноутбуку та грошей, що були на зберіганні вдома.

Патрульні поліцейські провели поквартирний обхід втім, ніхто з мешканців не бачив нічого підозрілого. У той час інспектори звернули увагу, що біля деяких з квартир на стіні намальований чорний трикутник, такий самий, як і біля дверей потерпілого. Патрульні викликали слідчо-оперативну групу та передали первинні матеріали справи.
Увага, черкащани!

Літня пора, дачний сезон несе з собою не тільки радість довгоочікуваної відпустки, виїзди за місто у вихідні дні або подорож до моря, але і небезпеку квартирних крадіжок.

Основна маса злочинів скоюється в багатоквартирних будинках і густонаселених районах. Вибираючи квартири або будинки, злочинці спостерігають за вікнами (наприклад, у темну пору доби звертають увагу на не ввімкнене світло), “продзвонюють” квартири, встановлюють розпорядок дня мешканців, членів сім'ї, сусідів, роблять помітки, цікавляться надійністю замків.

Збір інформації здійснюється як самим злочинцем, так і навідником. Переконавшись, що квартира пустує, злодії вільно туди проникають і виносять все, що їм потрібно. Крадіжка відбувається за лічені хвилини.
Деякі вважають, що відсутність явного фінансового благополуччя вбереже їх від незаконного вторгнення. Але думка ця помилкова, так як цікавлять злочинця не лише коштовності, гроші, апаратура. Виносять постільні речі, продукти харчування, одяг.

Патрульна поліція Черкас радить:

- Найкраще встановити охоронну сигналізацію;
- За наявності в під'їзді кодового пристрою, не залишайте двері відкритими і не довіряйте незнайомим;
- Добре дресирований собака може бути кращим засобом охорони, як у квартирі, так і на вулиці;
- Звертайте увагу на незрозумілі помітки чи малюнки біля дверей квартири;
- Попереджайте дітей, що у разі, якщо вони залишилися одні вдома, не відкривали незнайомим людям вхідні двері і не відповідали на їхні запитання по телефону. Нехай вони будуть уважні до підозрілих осіб і незвичайних ситуацій навколо будинку.
- Не кажіть стороннім про майбутній від'їзд або ваших планах;
- Якщо зникли ключі, краще змінити замки;
- Не створюйте у злодія враження, що всі мешканці пішли;
- Не залишайте на виду дорогі речі;
- Залишайте увімкнене світло, не входьте в темноті в будинок або гараж;
- Не ховайте ключі в доступних місцях, не залишайте двері відкритими, а квартиру без нагляду, навіть коли вийшли до поштової скриньки, сусіда, сміттєпроводу чи до підвалу;

Якщо їдете у відпустку або на дачу:
- Не залишайте в будинку дорогих предметів: багато хто вважає, що гарантує собі безпеку, заховавши гроші і коштовності у своїй квартирі в потаємних місцях, однак там злодії шукають в першу чергу;
- Необхідно добре закрити усі вікна та двері;
- Залишайте на балконі випрану білизну, це може збити з пантелику злочинців;
- Домовтеся з сусідами, аби вони приходили відкривати вікна, поливати квіти;
- Найкраще на час вашої відсутності передати всі цінності на зберігання родичам або друзям, яким ви довіряєте або здати на зберігання до банку.

Вгору