Зіткнення в Києві триватимуть аж до смертельних результатів, – західні ЗМІ

21 січня 2014, 15:58

 

Західноєвропейський журнал «Business New Europ» вважає, що ситуація в Києві зайшла занадто далеко: опозиція втратила контроль над Євромайданом, Віктор Янукович не розуміє, чому він повинен піти, а демонстранти стоятимуть до перемоги через побоювання в іншому випадку потрапити до в'язниці. У підсумку, на думку автора статті в журналі, все закінчиться чиєюсь смертю, інформує "Кyiv.osp-ua.info".

«Зіткнення принципів загострюватиметься насильством і призведе до смерті і деспотизму», - пише «Business New Europe» (BNE).

За думки автора видання, до ескалації насильства привів тупик, в якому опинилася Україна. «Лідери опозиції не змогли придумати план. Натовпи закликають до повалення Януковича, але люди не можуть зняти президента. Водночас Янукович теж не розуміє, чому він повинен піти, поки його строк не закінчиться».

Разом з тим, BNE зазначає, що «обидві сторони мають рацію». «Янукович - це робота клептократії, яка не відповідає нічиїм інтересам, крім його власних. Поганий такий президент. Він повинен піти у відставку, і він зазнає невдачі у своїй основній місії: керувати країною в інтересах народу».

«Проте, Янукович також прав, - йдеться в статті. - Насильство не може бути терпимо будь-яким урядом. Насильство має бути репресовано з боку цивільної влади, які мають право використовувати всі доступні засоби, в тому числі силу».

Щодо прийнятих гучних «репресивних» законів журнал пише, що де-факто вони вже стали законними до такої міри, що «поліція збирається втілювати їх у життя». При цьому ЗМІ не розуміє, чому ніхто ще не запропонував «належного курсу дій - кинути їм виклик у Конституційному суді».

Нинішню українську опозицію BNE називає «нелегітимною» , «тому що вона не в змозі реалізувати обіцянки про повалення уряду і проведення дострокових виборів». «Справді, в той час як опозиція закликала до дострокових виборів, вона не мала ніякого плану, як виконати цю обіцянку, тому вона це не може зробити. Зрозуміло, що у 100 000 з гаком українців, які стоять на морозі на Майдані вже два місяці, росте нетерпіння. І 19 січня вони взяли справу в свої руки».

«Янукович не може бути відсторонений від влади за допомогою сили , - йдеться в матеріалі , - частково тому , що немає підстав для цього , особливо коли бійці стоять на сумнівно моральної землі. І Янукович має можливість стріляти в людей ».

« Business New Europe » вважає, що ситуація в Києві зайшла занадто далеко , і « обидві сторони все більш інвестують в те, щоб повністю перемогти».

Виходом «з цієї спіралі до катастрофи» ЗМІ бачить у втручанні міжнародного співтовариства і переговорах українських сил. «Проте ЄС не виконує своїх обов'язків, - тут же зауважує журнал. - У Помаранчевої революції 2004 року рішення було знайдено частково завдяки посередництву тодішнього президента Польщі. На цей раз все, що виходить з Брюсселя, - це «занепокоєння». Натовп на Майдані глибоко розчарована, тому що вона потребує допомоги ЄС».

«Нарешті хтось повинен пояснити, чому уряд Януковича має бути відсторонена від влади зараз, а не після ще 12 місяців, і зробити це легально і без болю» , - радить BNE .

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору