Жива чи штучна: яку обрати та скільки доведеться витратити черкащанам на новорічну ялинку

23 грудня 2020, 19:23

фото з мережі

Питання, яку ялинку обрати - живу чи штучну досі залишається відкритим. Прихильники живого новорічного дерева переконують у атмосферності такої ялинки та користі, оскільки завдяки ефірним маслам вона може заспокоювати нервову систему та використовуватися для профілактики респіраторних захворювань. Ті ж, хто віддають перевагу штучній красуні - відзначають, що це варіант, який не шкодить природі, крім того, економний, адже вона може слугувати родині не один рік.

Тож журналісти "Про все" вирішили розібратися, яке ж новорічне дерево краще обрати черкащанам.

Жива ялинка

Цьогоріч лісівники Черкащини виростили на спеціальних плантаціях та реалізовують 40 тисяч ялинок. У порівнянні з минулим роком ціни на ялинки не змінилися і становлять в середньому від 60-ти гривень. Вартість традиційно залежать від висоти та якості дерева. Дорожчі ялинки в контейнерах – від 200 гривень, в залежності від висоти.

фото тематичне

Маркують новорічі ялинки пластиковими бирками або самоклейними етикетками, які виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі розклеювання.

фото тематичне

Прихильники штучних ялинок стверджують, що офіційна вирубка дерев на Новий рік завдає шкоди природі. Це не зовсім так. У Держлісагентстві розповіли, що новорічні дерева спеціально вирощують до Нового року на плантаціях або вирубують там, де звичайний ліс не росте, наприклад, під лініями електропередачі.

фото тематичне

Проте, жива ялинка буде екологічною, за умови, що в грудні ви купили її в правильному місці, а в січні грамотно утилізували.

На сайті Черкаської міської ради інформують, де можна придбати легальну зелену красуню. Торговельні точки працюватимуть з 8.00 до 20.00. Загалом по місту розміщено 45 легальних точок продажу новорічних дерев.

Штучна ялинка

фото тематичне

Штучна новорічна красуня – варіант, який може слугувати родині не один рік. Проте, варто пам’ятати, що середній термін експлуатації штучної ялинки не повинен перевищувати 6 років. Ціна за таке маленьке штучне дерево стартує від 160 гривень.

фото тематичне

Головна перевага такої ялинки - довговічність. Крім того, вона не осипається, як це буває із живим деревом. Проте у Держлісагентстві зазначають, що ялинки роблять з металу і пластика і часто використовують ПВХ, тому їх неможливо переробити, а саме виробництво може бути токсичним. ПВХ - це поліхлорвініл, різновид пластику, до складу якого входять фталати, токсичні речовини, які з легкістю потрапляють в організм, особливо дитячий, і порушують його розвиток. Тому при покупці вимагайте, щоб вам представили санітарний сертифікат на продукцію.

фото тематичне

Крім того, не завжди такі сертифікати є, і не завжди можна самостійно визначити, які сполуки нам шкодитимуть. Тому:

1) Понюхайте ялинку. Якщо ви зауважили неприємний хімічний запах, не купуйте її. Це означає, що пластмаса, з якої вона виготовлена, неякісна;

2) Погляньте на підставку. Вона не має бути перехиленою набік чи легко піддаватись деформації. Якщо підставка виявиться ненадійною, ви ризикуєте не тільки цілісністю ялинки, але і власною безпекою, якщо прикрашене дерево впаде;

3) Перевірте голки. Якщо провести рукою проти напрямку їх росту, вони не повинні втрачати форми або висмикуватись, обсипатись чи ламатись.

4) Поцікавтеся, чи горить. Обирайте дерево, виготовлене з вогнетривких і незаймистих пластиків або поліетилену.

Альтернативна ялинка

фото тематичне

Нині мають попит і живі ялинки в горщиках. Вони можуть бути різних сортів і розмірів. Ціна на такую ялинку стартує від 200-250 грн.

Крім того, у Черкасах "Дирекція парків" започаткувала ініціативу придбання ялинки в горщиках. Після свят - вони планують висадити дерева в парках.

фото тематичне

Так само альтернативою новорічній ялинці можуть стати соснові лапи або букет з ялинових гілок. Його можна зібрати в лісі або купити на ялинкових базарах.

Читайте також:Від топ-печальних до найпухнастішої”: як протягом 10 років змінювалася головна ялинка Черкас

Підготувала Тая Агавердієва

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору