Жителі райцентру на Черкащині хочуть відмовитися від російськомовної реклами

06 січня 2017, 14:14
030120171820524746486

З сайту viche.ck.ua.

Звенигородчани не хочуть бачити у місті російськомовної реклами. Зараз йде збір підписів під електронною петицією. Нею містяни проситимуть міську владу заборонити вивіски і зовнішню рекламу. Для того, щоб петиція потрапила до міського голови необхідно, аби під нею підписалося не менше ста осіб. Від 27 грудня підтримку висловило 25 чоловік, пишуть "Вісті Черкащини".

- Звенигородчани дуже часто натикаються на рекламу російською мовою. Вона на вивісках, білбордах і на місцевому радіо. Багатьом це не подобається. Ми лише матеріалізували те, про що люди думали, - розповідає автор петиції Андрій Насадчук. - Якщо не заборонити, то розробити механізм стягування вищих податків з такої реклами до бюджету міста. Ще одна неприємна ситуація склалась довкола ватутінського радіо. Там ведуча веде мовлення російською і більшість реклам цією мовою. Я вважаю, це неправильно.

Звенигородський підприємець Сергій Куцан підтримує ідею, але, каже, треба краще вивчити питання.

- Треба добре вивчити це з юридичної точки зору. Бо зберуть підписи, міська рада дослухається і заборонить російську мову в рекламі, а якась, наприклад, прокуратура визнає це незаконним, - говорить Куцан. - Згідно із законом, в Україні вся реклама має бути україномовною. До 2009 року так і було. А потім реклами саме російською стало набагато більше. І досі ніхто цього питання не підіймав. У новорічну ніч майже всі телеканали “розмовляли” російською мовою.

Прихильники петиції знайшлися і серед росіян.

- Я народився в Україні, але змалечку ріс і жив у Росії. Часто приїжджаю у Ватутіне до своєї рідні. Українці мають якось ідентифіковуватися, - вважає Андрій Комаров - Я, зрозуміла річ, не можу бути проти російської мови, бо вона мені все таки рідна. Але коли багато людей хоче чути і бачити українську, то влада має дослухатися. У Ватутіному дівчина-діджей на радіо рекламу озвучує часто не українською. Робить вона це не дуже вдало. Якщо ти не знаєш добре російської, то нащо нею користуєшся?

Мер Звенигородки Олександр Саєнко обіцяє розглянути звернення, коли воно набере достатньо голосів.

- Це питання безперечно актуальне і хотілося б, щоб реклама в нас була українською мовою. Будемо думати, як цього досягти. Обміркуємо все, аби не мати проблем із законодавством, - пояснює Саєнко.

Голова райдержадміністрації Василь Довбуш не бачить засилля російськомовної реклами.

- Великої кількості такої реклами я не помітив. Але вона є. Та ми ж не можемо заборонити людині написати на білборді “Я тебя люблю”. Хотілося б, звичайно, щоб було більше українського. А ідею про стягнення більших податків з реклами не українською я вважаю юридичним нонсенсом, - впевнений Довбуш.

Збір підписів до петиції триватиме ще майже два місяці.

Поділитись

Коментарі

Вгору