Жителі Корсунь-Шевченківського наполягають на збереженні району

26 травня 2016, 18:39

2378319e4dafdaa9620a914a6770485a_XL

Українські реформи торкнулися Корсунь-Шевченківського тим, що управління поліцією та прокуратурою вже здійснюється із сусідньої Звенигородки. Це стало приводом до того, що містом і районом поширилися тривожні чутки, що внаслідок адміністративної реформи Корсунь-Шевченківський може перестати існувати як районний центр. Це викликало обурення людей, інформує Черкаський край.

Районна державна адміністрація, районна та міська ради провели 25 квітня збори громади Корсунь-Шевченківського, на яких і обговорили цю проблему. Висловитись мав змогу кожен охочий – і емоції зашкалювали. Навіть травнева злива не розігнала зібрання!

Одні наводили переконливі аргументи на користь збереження Корсунь-Шевченківського як районного центру. Тут збереглась досить потужна економіка: діють два заводи, швейна фабрика, хлібоприймальне підприємство, цукровий завод. Корсунь-Шевченківський – крупний історико-культурний центр, має вигідне географічне розташування та транспортне сполучення.

Інші звинувачували владу в бездіяльності, вирішенні цих важливих питань «підкилимно», за спинами людей та висловлювали готовність відстоювати район навіть під стінами Верховної Ради. Для цього вже створюються ініціативні групи.

Роз’яснення з приводу діючого нині законодавства України щодо адмінреформи намагались дати голова райдержадміністрації Василь Клименко та міський голова Олександр Гайдай. Голова районної ради Валерій Заболотній нагадав, що районна рада ще на початку квітня прийняла рішення направити Верховній Раді, Кабінету Міністрів України та Президенту України, обласним держадміністрації та раді своє звернення з приводу збереження Корсунь-Шевченківського району як адміністративного центру, і повідомив зміст одержаної відповіді. З неї випливає, що закону України про адміністративну реформу України, в якому йтиметься про утворення нових районних центрів, поки що не прийнято, існують лише проекти та варіанти. Але відстоювати свою позицію необхідно.

Саме тому не мовчать і жителі Корсунь-Шевченківщини. І хочуть, щоб автори адмінреформи знали їх думку: Корсунь-Шевченківський має всі підстави стати центром нового адміністративного утворення і не деградувати, не загубитись на карті України як маленьке і сіре містечко.

Коментарі

Вгору