Жителі Черкащини вимагають повернути скасовані зупинки громадського транспорту

21 січня 2019, 14:15

Черкащани обурені рішенням виконавчого комітету стосовно скорочення кількості зупинок міжміського транспорту в Черкасах. Жителі навколишніх сіл уже створили петицію на сайті Черкаської міської ради. Авторка скарги Антоніна Нелень зазначила, що таке рішення не влаштовує жителів навколишніх сіл і цим міська влада перешкоджає їм нормально діставатися школи, університету, роботи.

Виконавчий комітет ЧМР 28 грудня підтримав рішення затвердити  маршрути руху приміського та міжміського пасажирського транспорту до автостанцій у місті Черкаси вулицями: Чигиринською, Благовісною, Надпільною, Добровольського, Смілянською, Володимира Ложешнікова, Можайського, Дахнівською, Онопрієнка, Одеською, Лісовою просікою, 30-річчя Перемоги, Руставі, Небесної Сотні, Сурікова, В’ячеслава Чорновола, Героїв Холодного Яру, проспекту Хіміків, Митницькою, Остафія Дашковича, Михайла Грушевського.

А також – встановити такі зупинки для автобусів приміських та міжміських маршрутів у м. Черкаси:

по вул. Чигиринській – «ЧЛФЗ «Аврора», «Хлібзавод»;

по вул. Благовісній – «Вул. Небесної Сотні», «Міський центр розвитку»;

по вул. Надпільній – «Парк Соборний»;

по вул. Смілянській – «Автовокзал», «Зоопарк», «Вокзали»;

по вул. Дахнівській – «Обласна лікарня», «Соснівка»;

по вул. Одеській – «ЗТА»;

по вул. В’ячеслава Чорновола – «Вул. Бидгощська», «Банківська академія», «Вул. Чіковані»;

по вул. Руставі – «Вул. Руставі»;

по вул. Героїв Холодного Яру – «Виробництво «Азот»;

по вул. 30-річчя Перемоги – «Парк «Перемога», «Вул. Сумгаїтська»;

по пр. Хіміків – «ЗХВ черга № 1», «ТЕЦ», «Вул. Самійла Кішки», «Палац спорту «Будівельник»;

по вул. Онопрієнка – «Вул. Онопрієнка».

Крім цього – забороняється  рух транзитного пасажирського транспорту  бульваром Шевченка від вулиці Добровольського до вулиці Можайського, окрім міського пасажирського транспорту загального користування.

У цьому документі рекомендується Черкаській обласній державній адміністрації та Черкаській районній державній адміністрації здійснити відповідні заходи щодо впорядкування руху приміського та міжміського пасажирського транспорту до автостанцій у місті Черкаси.

- Перевізників міжміських маршрутів повідомили, і на автостанціях розвісили оголошення про зміну кількості зупинок, – прокоментувала заступник начальника управління, начальник відділу транспортного зв’язку Черкаської ОДА Ольга Луб’яна.

Також у рішенні йдеться про те, що потрібно звернутися до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області та Управління патрульної поліції в Черкаській області щодо забезпечення контролю за дорожнім рухом приміського та міжміського пасажирського транспорту.

Натомість жителі навколишніх сіл обурені таким рішенням, адже квитки на автобуси коштують 12-30 гривень (залежно від того, на скільки село далеко від Черкас), а людям доведеться пересідати на міський транспорт і знову платити.

- Тобто спочатку ми маємо заплатити 12 грн до "Аврори", а потім знову – 5 грн, щоб на міському доїхати куди треба – це 34 грн в день. Чи не забагато витрачається коштів лише на проїзд? – пише жителька с. Червона Слобода Яна Ткач у Faсebook.

Черкащанка Віталіна Гур’єва намагалася з’ясувати ситуацію у заступника міського голови Юрія Ботнара. Розмову з посадовцем дівчина виклала у соцмережу.

Юрій Ботнар аргументував рішення виконавчого комітету тим, що ці маршрути повністю дублюють міські, перевізники не погоджували схему руху, ніяк не відповідають за якість послуги і люди часто скаржаться на водіїв та кондукторів міжміських маршруток. А через те, що ці перевізники не підпорядковуються міській владі, вона і не може реагувати на описані вище порушення.

Натомість жителька Геронимівки Вікторія Феофілова на своїй сторінці у Facebook звернулася до депутатів з проханням підготувати необіхідний проект рішення, щоб було зручно всім.

- Тобто, відповідно до рішення виконкому, мій 9-річний син не має права вийти на зупинці "Торговий центр", де розташована його школа, бо дяді з виконкому так рішили. Так боролися із шантажем перевізників, шо ненароком вирішили прибрати всю можливу для них конкуренцію, от приміром приміські маршрути. Які, до речі, єдині продовжували свій рух у період забастовки, –  написала Вікторія і додала: - Таке ставлення до людей, які працюють і вчаться у Черкасах, – це просто мрак. Поважайте тих, хто наповнює бюджет, працюючи і купуючи товари в місті. Прошу когось із депутатів підготувати необхідний проект рішення.

Жителі Черкащини, які також обурені рішенням виконавчого комітету, можуть підтримати петицію про скасування документу ТУТ. Наразі скарга вже набрала 82 голоси із 250 потрібних, голосувати можна впродовж 30 днів.

Поділитись

Коментарі

Вгору