Жителі Черкащини стривожені масовою загибеллю свиней

09 грудня 2018, 19:58

Жителі Черкащини стривожені масовою загибеллю свиней

Жителька Кам’янки Ніна Костенко підраховує збитки. У неї загинуло 17 свиней. Жінка вважає, що всі тварини хворіли на африканську чуму й хоче отримати компенсацію від держави. Натомість ветеринари заперечують такий діагноз, пише газета "Вечірні Черкаси".

– У всьому районі масово гинуть свині, – розповідає Ніна Костенко. – Влітку був випадок, коли в посадці біля села Олянине найшли двох дохлих свиней. Пошуміли, а винуватця так і не знайшли. Тільки й чути, то тут, то там про здохлих свиней. Сало на базарі вже 170 гривень коштує. Люди, бачачи, що тварина захворіла, можуть дорізати й нести на базар. А м’ясо й сало від здохлої від чуми свині дуже отруйне. Його треба спалювати.

Жінка каже, що місцеві ветеринари не хочуть розголосу й приховують факти.

– Наприкінці літа в сусіда захворіли й подохли свині. Я спочатку уваги не звернула. Коли це якогось дня приходжу додому. Бачу в однієї з моїх почервоніли вуха, температура. Викликали ветеринара, який взяв аналізи. Ще за кілька днів загинули всі 17 свиней – дві свиноматки й п’ятнадцять 4-місячних підсвинків. Потім дохли ще й по сусідах.

Ніна Костенко тримала свиней, бо мріяла назбирати 50 тисяч на лікування сина.

– Сину хотіла замінити суглоб у коліні. Мріяла назбирати 50 тисяч. А тепер залишилася ні з чим. Усім, в кого свині гинуть від чуми, держава компенсує збитки. Відтоді, як Держпродспоживслужба взяла в моїх свиней аналізи минуло три місяці. Я ходжу туди, дзвоню, вимагаю надати довідку, від чого загинули свині. Не надрукували й досі.

Ветеринарний лікар Сергій Кононенко стверджує, що африканську чуму в свиней Ніни Костенко не виявили.

– Ми відразу сказали їй, що тут підозра на харчове отруєння. Розтин туш загиблих свиней це підтвердив. Я їх робив не сам, а з іншими спеціалістами. Сумнівів у нас не було. Якщо вона хотіла більш якісного аналізу, то треба було везти туші на Черкаси. Ці аналізи платні. Коштують 5 тисяч гривень. Пропонували їй здати корми на аналізи. Вони  теж платні. Однак, жінка відмовилася. Ситуація в Кам’янському районі знаходиться під контролем. Ніхто зі скаргами на чуму свиней до нас не звертається.

Міський голова Кам’янки Володимир Тірон теж заперечує появу чуми.

– Я вперше чую про таке, – каже.

Нагадаємо, що у червні на Черкащині було зафіксовано спалахи африканської чуми.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Кам’янській та Ізмаїльській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору