“Жодна дитина не повинна відчувати себе іншою”: у Черкасах відбувся семінар присвячений інклюзивній освіті

29 листопада 2023, 15:53

У Черкасах відбувся регіональний науково-методичний семінар присвячений роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. 

На заході зібрались представники інклюзивно-ресурсних центрів  Черкаської області, обласних комунальних закладів, які займаються підтримкою  інклюзивної освіти, питаннями реабілітації та паліативної допомоги дітям.

Семінар організували за ініціативи Черкаської обласної організації ВО “ЧЕРКАЩАНИ” та Громадської організації “Черкащани Уманщини”. А підготувати захід допомогли представники інклюзивного освітнього хабу “Черкащани” з міста Умань.

- Як у будь-якій цивілізованій країні, жодна дитина в Україні не повинна відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії. У цій сфері освіти є дуже багато питань, які потребують вивчення, розвитку і обміну досвідом. Саме тому ми зібралися на цей семінар, - розповів секретар ради ЧОО ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Олександр Коваленко. 

Сьогоднішня зустріч стала певною платформою для обміну думками щодо проблем та їх вирішень у питанні інклюзивною освіти, зазначив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний. 

- Цей захід є продовженням ініціатив, які ми побачили в Умані. Там об’єдналися представники бізнесу та підтримують інклюзивну освіту. В усьому цивілізованому світі, частиною якого ми є, сьогодні не має права допустити того, щоб будь-яка дитина була обмежена в освітніх чи інших процесах, - сказав Підгорний.

Зазначимо, що інклюзивний освітній хаб в Умані розпочав свою роботу в липні цього року.  Його діяльність спрямована на формуванні інклюзивного суспільства та толерантного ставлення до осіб із інвалідністю.

- Дуже приємно, що за менше ніж півроку роботи нашої громадської організації ми зібралися таким колективом, підняли цю проблематику. На жаль, багато сімей, батьків, можливо, навіть не здогадуються, що в них є проблеми. Створення цього хабу покликане допомогти виявити проблеми і направити родину, де виховують таких дітей, у правильне русло. Я вірю, що разом ми зробимо дійсно високий рівень інклюзивної освіти в Черкаській області, - переконаний голова ГО “Черкащани Уманщини” Петро Шаповал. 

Під час семінару в Черкасах заслухали доповіді представників інклюзивно-ресурсних центрів, а директорка центру “Обрій” Світлана Демко із сусідньої Вінницької області поділилася досвідом надання соціальних послуг. 

Керівниця інклюзивного освітнього хабу “Черкащани” Оксана Гнатюк розповіла про використання альтернативної та додаткової комунікації при роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Вона наголосила й на важливості розвитку послуги раннього втручання. 

- Те, чим ви займаєтеся - дуже важливо. Не дивлячись, навіть, на те, що зараз йде війна. А діти від неї страждають чи не найбільше. Я дякую за те, що ви знайшли час поділитися досвідом. Ми будемо допомагати в тому, що потрібно, - звернувся до учасників семінару депутат облради, член ради ЧОО ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Олександр Воскобойнік.

Також учасники заходу мали змогу виконати вправи на занурення та пройти тренінг “Будуємо мости до успіху: Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану”. А представники хабу “Черкащани” презентували програму “Країна безпеки. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Bogdana :

Дуже важливу справу роблять люди, які опікуються дітьми з особливими потребами. Час іде, діти ростуть, тому не можна відкладати “на потім” турботу про їх розвиток і соціалізацію. Це – наше майбутнє.

Вгору