Жашківський депутат пропонує спростити оформлення документів на землю

26 червня 2014, 11:14

Новим законопроектом Валентина Ничипоренка пропонується вирішити правову колізію та зрушити з місця процес оформлення прав власності на земельні ділянки, на яких розташоване неоформлене нерухоме майно, інформує "Жашківія".

Як приклад, можна привести нинішню ситуацію, пов’язану з документами на нерухоме майно. Якщо особа має намір одержати правовстановлюючі документи на земельну ділянку, вона повинна пред’явити відповідному органу державної влади правовстановлюючі документи на нерухоме майно (наприклад, будинок), що знаходиться на такій земельній ділянці. Але якщо у особи немає правовстановлюючих документів на будинок? Отже, немає і можливості оформити документи на земельну ділянку під цим будинком. Водночас без документів на землю неможливо оформити правовстановлюючі документи на будинок. Складається ситуація «замкненого кола», яка юридичною мовою називається правовою колізією.

Зазначена проблема обговорювалась виборцями під час зустрічей з народним депутатом України Валентином Ничипоренком та його командою. В результаті рішення було знайдене, і до Верховної Ради поданий законопроект № 4937. Пропонується внести зміни до законодавства та встановити таку схему: копії документів на об'єкти нерухомого майна, які розташовані на земельній ділянці, потрібно надавати лише за умови, якщо право власності на такі об’єкти зареєстроване. У такому випадку людина зможе без перешкод оформити правовстановлюючі документи за свою земельну ділянку, а потім - оформити правовстановлюючі документи на будинок, що розташований на цій земельній ділянці.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору