Завершено досудове слідство у кримінальному провадженні щодо посадовця міськради, який заподіяв збитки державі

07 червня 2017, 10:39

Черкаським відділом поліції ГУ НП в Черкаській області завершено досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом завищення вартості виконаних робіт з ремонту металевого огородження на території м. Черкаси та привласнення бюджетних коштів, внаслідок чого місцевому бюджету завдано близько 1 млн. грн. збитків. Вказані факти виявлено прокуратурою в результаті опрацювання системи електронних закупівель, офіційного порталу публічних фінансів України та інших відкритих  інформаційних джерел.

Так, як повідомлялося раніше, у ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення вказаного злочину причетний 25-річний підприємець, який, будучи службовою особою, склав та видав офіційні документи — акти приймання виконаних робіт, в яких зазначено неправдиві відомості щодо дійсної вартості виконаних робіт з виготовлення й встановлення технічних засобів організації дорожнього руху – металевої огорожі на території міста, які він посвідчив власним підписом та подав до Черкаської міської ради для перерахування бюджетних коштів, завдавши збитки державним інтересам в особливо великих розмірах.

В ході подальшого досудового розслідування зібрано достатньо доказів причетності до вчинення злочину також начальника управління вуличної інфраструктури департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради.

За результатами досудового розслідування Черкаською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно вищезазначеного підприємця за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах), ч. 2 ст. 366 (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів,  та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки), а також відносно посадовця міської ради за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для фізичної особи використання службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам).

Черкаською місцевою прокуратурою забезпечуватиметься підтримання державного обвинувачення в суді у даному кримінальному провадженні.

За повідомленням Черкаської місцевої прокуратури.

Поділитись

Коментарі

Вгору