«Затопчуть поля»: храм Московського патріархату на Черкащині виступив проти пам’ятника бійцям (відео)

13 квітня 2019, 10:58

Мотронинський монастир, що в Холодному яру, заборонив встановлення монументу загиблим бійцям, який мали поставити на межі полів та городів храму. Про це йдеться в сюжеті «ТСН».

- Це найвища точка Холодного яру і символічне місце. Тут було велике скіфське городище, гайдамаки, які боролися за волю України під керівництвом Василя Чучупаки, і тут було б доречно встановити пам’ятник новим героям, - говорить завідувач філіалу «Холодний яр» нацзаповідника «Чигирин» Богдан Легоняк.

Після місяця відмов активісти привозять пам’ятник на суперечливе місце. Поки монумент монтують послушниці монастиря навпроти садять город. І не можуть зрозуміти чому пам’ятник треба ставити саме поруч із їхніми полями.

Зводити пам’ятний знак допомагають представники бійцівського корпусу. Вони щиро здивовані, що пам’ятник викликає спротив.

- Добру справу краще б освятили, адже люди гинуть, щоб вони тут жили спокійно, - говорить волонтер національно-визвольного руху «Холодний Яр» Володимир Литвин.

Настоятелька монастиря не на камеру пояснює свою позицію. Мовляв, боїться за поле та город, які туристи можуть затоптати.

- Ніхто не дозволяв цього пам’ятника ставити, але поставили. Не знаю, будемо вирішувати що з цим робити, - каже настоятелька.

Скульптор пояснює, що гроші збирали самі бійці і місце обирали разом із ними колегіально кілька історичних та музейних установ.

- Це шеврон 93-ої окремої механізованої бригади «Чорний ворон» – це єдина українська бригада, яка має назву. Окрім того, що вона – 93-тя, то ще й – «Холодний Яр», - каже скульптор Роман Турецький.

Поки черниці обіцяють подумати про долю незрозумілого їм пам’ятника, місцеві обіцяють придивлятися за монументом хоча б у перші дні.

Поділитись

Коментарі

Сам сказав:

Тулити пам’ятник треба на донбасі

Не Сам сказав:

Його не тулять,а встановлюють,для таких долбодятлів як ви,щоб крестилися гівно на палиці.

Антон сказав:

Московський патріархат повинен тулити в московію!

Казбет сказав:

Московській церкві не місце в Україні.

Вгору