Засідання ОВК у Тальному провели із порушеннями закону

17 квітня 2014, 12:37

Перше засідання окружної виборчої комісії округу № 202 (центр – м. Тальне) відбулося зі значними порушеннями, адже його провели без потрібного кворуму (двох третин складу).

Про це повідомляє ОПОРА.

Головою ОВК № 202 є Дмитро Барибін (1995 року народження, від кандидата на пост Президента України Володимира Саранова). Ще протягом 15 квітня члени комісії не могли його знайти і тому запланували перше засідання ОВК орієнтовно на наступний день під вечір. Проте вранці 16 квітня нашому спостерігачу повідомили про точний час лише за годину до його проведення.

Як вдалося пізніше з’ясувати спостерігачу ОПОРИ, засідання комісії все-таки відбулося, проте на ньому був відсутній її голова, а також секретар комісії Володимир Олійник (1973 року народження – від кандидата на пост Президента України Дмитра Яроша). Окрім цього, на засіданні були присутні лише 12 членів комісії, хоча для кворуму необхідно якнайменше 14 осіб, адже всього комісію цієї ОВК складають 20 членів.

Зауважимо, що згідно закону України «Про вибори Президента України», зокрема статті 26, п. 2: «Повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу, визначеного при її утворенні, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою».

Спостерігач ОПОРИ також дізнався, що двоє членів комісії вже підписали присягу, проте на самому зібранні їх не було.

Зауважимо, що членом комісії відмовився бути Георгій Галустян, який спочатку був представником кандидата в президенти Олега Ляшка (Радикальна Партія Олега Ляшка), проте нещодавно повідомив про свій перехід у штаб «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».

Щойно стало відомо, що засідання комісії вирішили провести ще раз у п’ятницю (18 квітня) о 9 годині ранку

 

Поділитись

Коментарі

Вгору