У Черкасах тепло в квартири постачають два підприємства: КП «Черкаситеплокомуненерго» та ВП «Черкаська ТЕЦ». Людей заздалегідь попередили, що потрібно готуватися до суворої зими вперше за історію незалежності. Журналісти "Про все" звернулися з інформаційним запитом до Черкаської ТЕЦ, аби з’ясувати, як тепловики готуються до опалювального сезону.
У планах фахівців - ремонти 8 парових котельних агрегатів та 3 турбогенераторів.
"Паровий котел відіграє ключову роль при виробництві теплової та електричної енергії на теплоелектроцентралі. Основною функцією парового котлоагрегату є виробіток перегрітої пари для подальшої подачі її на парові турбіни. А завдяки роботі турбогенератора містяни отримують у свої будинки тепло, гарячу воду та електричну енергію», - пояснює директор ВП «Черкаська ТЕЦ Олексій Біда.
Вже завершено поточні ремонти чотирьох котлів та однієї турбіни. Решту ремонтів обіцяють встигнути зробити до початку опалювального сезону.
Також на 80% теплових мереж зроблені гідровипробування. Виявлено 61 пошкодження, з яких 58 вже усунуто.
Водночас на ТЕЦ зізнаються, що через війну стало тяжче купувати матеріали. Даються взнаки і борги черкащан за послуги. Станом на 1 липня, заборгованість перед Черкаською ТЕЦ склала 178 мільйонів гривень.
"На сьогодні на фінансових можливостях підприємства відображаються і високі ціни на паливо та матеріали, необхідні для проведення робіт, і неплатежі за спожиті послуги, і заборгованість бюджету з відшкодування різниці в тарифах. Проте ВП "Черкаська ТЕЦ" робить усе необхідне для безперебійного постачання тепла та води впродовж всього опалювального сезону. Змін в опалювальному сезоні не передбачається, але варто готуватися до всіх можливих сценаріїв, враховуючи ризики під час військового стану та високі ціни на енергоресурси", - йдеться у відповіді.
Для виробництва енергії ТЕЦ використовує газ та вугілля. Останнього в запасах є на 2 місяці роботи підприємства.
"Також ДП "Укрвугілля" готове поставити протягом опалювального сезону ще 90 тисяч тонн вугілля. Це дозволить забезпечити станцію необхідним об’ємом палива для безперебійної роботи", - запевняє Біда.
Перехід на альтернативні види палива на ТЕЦ не розглядають, бо це технічно неможливо.
Зупинка ТЕЦ не передбачається під час опалювального сезону, заспокоюють на підприємстві. Водночас натякають, що стабільна робота залежить від рівня оплати користувачів за спожиті послуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зима близько: у Черкасах фахівець розповів, скільки коштують обігрівачі і як їх обрати
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram