Зима близько: у Черкасах фахівець розповів, скільки коштують обігрівачі і як їх обрати

27 липня 2022, 09:59

Аби зекономити енергоресурси, Кабмін планує знизити мінімальну температуру в житлових приміщеннях взимку до 16 градусів. Щоб не мерзнути у квартирах цієї зими, містяни обирають додаткові джерела опалення - обігрівачі.

Уже зараз у Черкасах споживча потреба в обігрівачах зросла приблизно на 80%, порівняно з минулим роком. Про це журналістам "Про все" розповів продавець-консультант одного з торговельних центрів міста.

Переважну частину продажів секції кліматичних систем зараз складають саме обігрівачі.

- Більшість споживачів у якості основного обігрівача обирають конвектори, як правило, із закритим теном. Завдяки йому не так сильно перепалюється повітря, порівняно з відкритим теном, тобто спіраллю, - розповідає продавець-консультант Іван.

Діапазон цін на обігрівачі варіюється від 1 700 грн (1,5 кВт обігрівач зі спіраллю) до 4 500 грн.

- Ціни залежать від курсу долара, вже сьогодні ми міняємо цінники. Звісно, здорожчання ще буде, питання лише на скільки. Зараз обігрівач середнього сегменту, непогано укомплектований, коштує приблизно до 3 500 грн. Потужність обігрівачів залежить від квадратури приміщення, на яку він встановлюється. Але в середньому це до 2 кВт. Більше 2 кВт - це вже велике навантаження, яке витримує не кожна проводка, - каже Іван.

Він зазначає, що при виборі обігрівача найважливішим критерієм є виробник, адже саме від нього залежить якість приладу. Друге, на що потрібно звернути увагу - сам нагрівальний елемент.

- Основне, що відрізняє дешевші обігрівачі від дорожчих - нагрівальний елемент та керування, наприклад, термостат. У дешевих конвекторах термостат, як правило, механічний, тобто видає характерне клацання при роботі та невелике тріщання. Більш дорогі конвектори, навіть керамічні панелі, оснащені електронними термостатами, що дозволяє точно встановлювати температуру згідно з вашими потребами.

Користуватися конвекторами, зазвичай, потрібно у парі зі зволожувачами повітря, радить фахівець.

- Зволожувач потрібен, якщо ми використовуємо дуже доступний варіант обігрівача саме конвекторного типу. Але, знову ж таки, все залежить від індивідуального клімату в кожній кімнаті. Керамічні обігрівачі дуже рідко поєднують зі зволожувачем, - каже спеціаліст.

Ціни на зволожувачі повітря також значно варіюються.

- Зволожувачі поділяються на ультразвукові та традиційного типу. Різниця між ними колосальна, тому ціни, відповідно, також. Найдешевший зволожувач ультразвукового типу коштує від 900 гривень. За зволожувач традиційного типу зараз доведеться віддати близько 3 000 грн. Вони кращі, бо зволоження в них відбувається завдяки випаровуванню, а саме такий принцип роботи дає змогу найкращим чином зволожувати простір, - додає Іван.

Нагадаємо, через невтішні прогнози на холодну через війну зиму черкащани почали активно купувати дрова. Вже зараз замовлень більше, ніж було в цей же період минулого року. Водночас ціни на деревину зараз теж дещо вищі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору