Замість ями за драмтеатром у Черкасах зведуть багатоповерхівку: подробиці скандальної епопеї

19 лютого 2015, 07:55

5fe9bb5d513c414f783dc3832edbca09_L

2008 року міський голова Сергій Одарич разом із депутатами міськради попереднього скликання виділили приватному підприємству «Фонтан-сіті» під забудову торговельного-розважального комплексу Театральний сквер. Питання було резонансним і досить скандальним. Однак міська влада була практично одностайною і дала підприємству цей сквер в оренду на 49 років. Згодом підприємство викупило у міста цю ділянку за 1 млн. 200 тис. грн. Сьогодні місто знову сколихнула тема Театрального скверу – через економічну кризу власник ділянки, не маючи іншого варіанту для залучення капіталу, вирішив будувати там багатоквартирний висотний будинок, пише Вечірка

Наше віддали вашим

Ідея забудови Театрального скверу виникла у одного із засновників ПП «Фонтан-сіті» Андрія Бородая досить давно. Щоб отримати під забудову цю земельну ділянку він звертався ще попереднього мера Черкас Анатолія Волошина. І хоча доба правління Волошина була відзначена земельними скандалами — він скверу не віддав.

—   Так, Андрій Бородай звертався до мене з цією ідеєю, але я був категорично проти. В моїх силах було не виносити це питання на розгляд сесії міськради і я його не виніс, — пригадує екс-мер Черкас Анатолій Волошин. — І навіть якби депутати проявили ініціативу і самі намагалися протягнути це питання, я б його заветував. У місті мають бути сквери та зони для відпочинку – це була моя принципова позиція. Чому сьогодні Сергій Одарич та Андрій Бородай сваряться через це питання мені не зрозуміло, адже Одарич пішов назустріч підприємцю та віддав міський сквер.

Отримавши земельну ділянку, ПП «Фонтан сіті» взялося за реалізацію свого проекту будівництва  підземно-наземного торговельного-розважального центр. Утілити дороговартісний проект власними зусиллями не подужали б, тож вирішили залучити інвесторів.

—   Іноземні інвестори не розуміють, що таке оренда землі. Для того, щоб пішли  кошти, землю необхідно викупити. І ми зробили це, сплативши до міського бюджету 1 млн. 200 тис. грн. Тепер як власник землі я маю право робити із нею у межах законодавства все, що вважаю за потрібне. Ми плануємо звести там житловий будинок, а земельну ділянку потім віддати місту, службі утримання будинків чи об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку, словом, організації, на балансі якої й буде будинок, — ділиться планами підприємець Андрій Бородай.

Зламані плани

Багатьох обурювала перспектива забудови скверу торговельно-розважальним центром. Але навіть вони змирилися з цим, та коли постало питання про зведення біля Драмтеатру висотного будинку, це обурило багатьох.

У ПП «Фонтан-сіті» запевняють – іншого виходу немає. Реалізація торговельно-розважального комплексу коштуватиме близько 20 млн. доларів. Брати сьогодні такі кошти дуже ризиковано та й ніде. Аби посеред Черкас не стояла яма, вирішили виходити зі своїх можливостей – шукати капітал всередині міста.

—   Людські збереження – єдиний ресурс, на який ми сьогодні можемо розраховувати. Люди мають певні заощадження і в період економічної нестабільності прагнуть зберегти їх, тож готові вкладати у нерухомість. Сьогодні наше підприємство співпрацює з ТОВ «Будземкомплект», яке й займатиметься будівництвом. Вони створюють кооператив, куди можуть вступати черкащани, вносити кошти, за які й зводитиметься будинок, — розповідає Андрій Бородай.

За попередніми планами, багатоквартирний будинок буде близько 40 метрів заввишки і матиме від 280 до 350 квартир. Найгостріше сьогодні стоїть питання паркінгу, яке наразі й намагаються вирішити забудовники.

Амнезія?

Категорично проти цього будівництва сьогодні виступає міський голова Сергій Одарич, з легкої руки якого місто й втратило Театральний сквер. Позиції і переконання міського голови останнім часом дивують. Він виступив категорично проти забудови під Замковою горою готельного комплексу, однак на документах, які підтверджують право підприємства вести будівництво саме на цій земельній ділянці, стоїть підпис міського голови Сергія Одарича. Та ж сама ситуація і з забудовою полігону котеджним містечком. І довершує картину обурення Серія Одарича з приводу забудови колишнього Театрального скверу житловим будинком. При чому Одарич разом із радою спочатку відвів сквер у оренду, а потім дозволив його викупити.

З приходом Радуцького на посаду секретаря міськради ледь не щотижня місто довідується про чергові афери. Особливо резонансні пов’язані з землею і забудовою. Спершу — 10 гектарів під котеджі «любому другу» Калашнику. Виконком не встояв, зупинив міський голова і депутати міської ради. Далі — 48-метровий житловий будинок на історичному місці біля Замкової гори (замість оглядового майданчику). Тепер на розгляд виконкому виноситься питання про будівництво 45-метрового житлового монстра за Драмтеатром. Забудовник — шеф Радуцького Андрій Бородай, — ділиться на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» міський голова Черкас Сергій Одарич. — Радуцький і Бородай активно «обробляють» членів виконкому, аби ті заплющили очі і підтримали такий проект. Моя позиція: "яма" має бути ліквідована. Я вважаю допустимим будівництво житлового будинку. Але з тими обмеженнями, які були напрацьовані ще у 2008 році.

Водночас на одному із черкаських телеканалів Сергій Олегович підтверджує6 ця ділянка відведена та викуплена законно. Тож у Сергія Одарича можуть бути претензії хіба що до свого попередника Сергія Одарича, який так легко роздавав міські землі під бізнес проекти.

Чи все по закону?

Сьогодні історією Театрального скверу зацікавилися і в прокуратурі Черкаської області. Заступник прокурора області звернувся до Господарського суду із позовною заявою про визнання незаконним та скасування рішення Черкаської міської ради про передачу у власність черкаському приватному підприємству земельної ділянки, вартістю понад 1,2 млн грн. Правоохоронці встановили, що у 2010 році рішенням Черкаської міської ради вказаному підприємству незаконно передано у власність на умовах договору ренти земельну ділянку площею 4970 кв. м., яка знаходиться у м. Черкаси по вул. Гоголя 261, де був розташований центральний сквер міста і фонтан, під незавершене будівництво.

З метою захисту інтересів держави та повернення землі у комунальну власність прокуратура звернулась з позовом до суду про визнання вказаного рішення незаконним, розірвання договору ренти та державного акта на право власності недійсним. Наразі позов розглядається у суді. Крім того, прокуратурою міста Черкаси розпочато досудове розслідування за фактом незаконного зняття з балансу комунального підприємства скверу «Театральний» та його складової частини - фонтану, вартістю понад 550 тис грн., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору