Замість однієї ОТГ на Звенигородщині хочуть створити дві

21 травня 2018, 20:31

Від об’єднаної територіальної громади, що має утворитися на базі Шевченкового Звенигородського району, намагаються «відірвати» шматок для створення окремої ОТГ – Моринської, повідомляє Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування.

Про це повідомляють у Черкаському центрі розвитку місцевого самоврядування.

– Звичайно, об’єднання громад є добровільним процесом, проте, у випадку саме цієї громади, створення Шевченківської ОТГ обернеться найбільшою користю для громади, – констатує радник із децентралізації Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар. – Адже головною метою реформи є її користь для людей. У випадку створення не однієї, а двох громад, усі кошти йтимуть лише на утримання апарату 2 селищних рад. Навіщо потрібна така реформа?.. У випадку створення Шевченківської громади – до якої увійдуть Шевченкове, Будища, Моринці, Пединівка, Боровиківка, Тарасівка – вона отримає найбільша можливості для свого розвитку і зростання добробуту її мешканців. Ми побували на громадських слуханнях усіх цих сіл і намагалися «достукатися» до людей. Загалом, навколишні мешканці підтримують ідею об’єднання навколо Шевченкового – крім Моринців, де представники орендаря місцевих земель намагаються ініціювати створення окремої громади, а тому блокують входження с. Моринці до складу Шевченківської ОТГ. Хоча цю громаду все одно буде створено. Шкода лише буде ресурсів, які громада може втратити через це затягування процесу об’єднання.

– Сьогодні саме до Шевченкового звозять школярів та дитсадківців навколишні села. Школа (що днями отримала статус опорної), коледж та НВК з дитсадком – це біля тисячі дітей, за якими майбутнє громади. І всі вони навчаються у Шевченковому, що розташоване у оптимальній досяжності від усіх навколишніх сіл. У Шевченковому є лікарня, що обслуговує довколишніх мешканців, Будинок культури з діючими колективами, що перемагають на всеукраїнських заходах – та інші, важливі для людей, інфраструктурні об’єкти, – зазначає селищний голова Шевченкового Сергій Смалько. – Зрештою, обрахунки показали, що, при об’єднанні у Шевченківську ОТГ, на її розвиток щороку припадатиме понад 5 мільйонів гривень. Ми не повинні і далі втрачати шанси і можливості, які відкриє для нас це об’єднання. Адже, передовсім, ми хочемо об’єднатися для успішного господарювання і процвітання нашої громади.

Коментарі

Вгору