Замість надбавок медикам – заборгованість із заробітних плат

06 квітня 2020, 10:30

Кількість підтверджених аналізів по захворюванню громадян України зростає. І, зрозуміло, що це далеко не пік, а лише початок. Черкаська область уже в числі тих областей, де кількість інфікованих найбільша. Країни світу і Європи, навіть з більш сильною економікою і розвиненою системою охорони здоров’я, які на собі відчули це страшне лихо, б'ють в набат і просять допомоги у засобах захисту, а особливо в питанні нехватки медичного персоналу, який бореться з пандемією на передньому рубежі. 

Держава не в змозі виправити ситуацію із повним забезпеченням населення і працівників медичних закладів засобами захисту, дезінфікуючими матеріалами, апаратами вентиляції легень та іншими засобами.

Розуміючи це представники малого і середнього бізнесу включилися у допомогу по забезпеченню медичних закладів необхідними засобами за власний рахунок. 

Хочу зауважити, що практично всі закупки проводилися за готівку, бо безготівкові перерахунки потребували черги у місяць і більше, а часу вже не має. 

А хто ж буде нас лікувати і в яких умовах? Ось тут – велика прірва, як результат недолугого реформування. Недостатня кількість медичного та сестринського персоналу уже ставлять під сумнів результат боротьби. Але і це виявляється не остання крапка. Весь персонал комунального некомерційного підприємства «Городищенське РТМО» не отримав заробітну плату за другу половину березня із державної медичної субвенції в сумі 1925,4 тисяч гривень. Про це знають обласні, районні державні структури, але всі розводять руками і тицяють пальцем у місцевий бюджет, який звісно пустий. 

Шановні державні діячі, якщо Ви не можете забезпечити медичний персонал цією копійчаною заробітною платою (середня зарплата лікарів у межах 7 тисяч гривень, а сестер 4 тисяч гривень), то на що Ви сподіваєтесь у недалекому майбутньому, коли в Україні піде пік захворювання? 

У які рамки Ви заганяєте медичних працівників, які змушені будуть працювати без відриву від закладу, під постійною небезпекою зараження, знаючи, що їх сім’ям в цей час жити не має за що?! В таких умовах медичні працівники, як багато уже в Україні розрахуються з роботи або підуть у відпустки за власний рахунок. 

Це питання на сьогодні дуже актуальне, болюче і потребує термінового вирішення! Сьогодні, у відчаї, про це кричу я, депутат Черкаської обласної ради Лупашко Олександр Вікторович. Завтра, не дай Бог, про це кричати весь український народ!

Депутат Черкаської обласної ради від ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Олександр Лупашко

Коментарі

Олена :

Зате кожен день читаю звіт від мера:”Усе під контролем”! “Під контролем ЩО? Кількість захворілих, щоб потім відрапортувати про ситуацію? Мене просто шокувала стаття у Про Все від 31 березня о 12.01 “Черкаські лікарні не готові до коронавірусу – лікарі благають про найнеобхідніше в соцмережах”. Це ми дізналися тільки тепер, завдяки “коронавірусу”! Та у таких умовах не тільки “корону”, а просто грип важко вилікувати…Треба просто пам”ятник прижиттєвий встановити тим лікарям, які у таких умовах лікують та виліковують людей! Та до цього, ще й без з/п! Про совість питати не буду, “вона чиста, бо нею не користуються” – як кажуть в Одесі. А щось людське – є? Лікарі рятують ваших рідних та близьких, і при цьому не маючи за що жити самИм? Я почула ваш крик, пане Лупашко, але я сиджу дома, в ізоляції, та й повноважень не маю. Просто пропоную усі ті надбавки та премії, що отримують депутати НІ ЗА ЩО, нехай перерахують, як допомогу, лікарям.

Олена :

ДОДАМ: я маю на увазі отих депутатів місьради, що завзято голосують за премії собі, коханим.

Вгору